Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Rekonstrukce nádraží v Přerově a Lipníku

Rekonstrukce nádraží v Přerově a Lipníku

9.1.2018 – autor: MARTIN HARÁK

Hned na dvou místech v Olomouckém kraji nedávno začala rekonstrukce nádraží. Stalo se tak v důležitém železničním uzlu v Přerově a také v Lipníku nad Bečvou, ležícím na druhém tranzitním koridoru Břeclav – Bohumín, kudy projíždí vlaky všech kategorií.

Rekonstrukce nádraží v Přerově a Lipníku

Na památkově chráněném přerovském nádraží projde opravou první nástupiště včetně dvorany a střechy výpravní budovy. Práce v Přerově mají stavbaři, ve spolupráci s památkáři, rozděleny na tři etapy a s dokončením se počítá koncem příštího roku. V Lipníku nad Bečvou vyžaduje budova nutnou modernizaci jak exteriérů, tak i vlastních interiérů výpravní budovy. Rekonstrukce zahrnuje kompletní výměnu oken a dveří nebo opravu střechy. Samotné úpravě vnitřních prostor budou předcházet změny dispozičního uspořádání, především v sociálním zázemí pro cestující regionálních, ale i expresních spojů národního dopravce, stranou nezůstanou ani potřeby drážního personálu. Projekt počítá i s vybudováním zázemí nových pokladen a vestibulu pro cestující.


Průměrné hodnocení (6 hlasů): 3.5

Další články této rubriky

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron

10.6.2024 - ČD se rozhodly od leasingové společnosti RSL koupit deset lokomotiv Siemens Vectron. Dosud pronajaté lokomotivy budou v průběhu letošního roku postupně přebírat do svého majetku. V provozu se objeví na všech obvyklých výkonech… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika