Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / RegioPanter pro PID se předvedl na okruhu

RegioPanter pro PID se předvedl na okruhu

31.3.2024

Zástupci výboru pro dopravu Středočeského kraje v čele s hejtmankou Petrou Peckovou si na zkušebním okruhu VUZ prohlédli jednu z dokončených elektrických jednotek řady 640.2 PID RegioPanter, která obslouží příměstské linky S ve Středočeském kraji a Praze. České dráhy jich pro tento region objednaly celkem dvaadvacet.

RegioPanter pro PID se předvedl na okruhu

Na zkušebním okruhu dceřiné společnosti Českých drah VUZ se v březnu předvedla nová jednotka RegioPanter 640.2 v barvách Pražské integrované dopravy (PID). Prohlédli si ji zástupci samosprávy. „Přesvědčila jsme se, že moderní vlaky Českých drah nabídnou obyvatelům ve Středočeském kraji kvalitu cestování na úrovni 21. století. Líbí se mi přehledný interiér, velmi pohodlný je nástup díky nízkopodlažnímu řešení a cestující v nich budou mít řadu dalších služeb. Nové vlaky jsou atraktivní alternativou k individuálnímu motorismu a pomohou nám uvolnit přetížené silnice ve Středočeském kraji,“ řekla hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková. 
Radní Středočeského kraje pro oblast veřejné dopravy Petr Borecký zdůraznil, že zajištění kvalitní dopravní obslužnosti pro občany je jednou z priorit kraje. „Do obnovy vozidlového parku všech dopravců a do zajištění provozu všech linek v regionu investujeme ročně několik miliard korun. Brzké nasazení úplně nových vlaků do Kolína a Kralup nad Vltavou představuje konkrétní výsledek našeho jednání s dopravci a úsilí zlepšovat veřejnou dopravu.“   

Objednáno 22 jednotek
České dráhy pro Středočeský kraj a Prahu objednaly celkem 22 třívozových jednotek RegioPanter 640.2 PID, které budou od nového jízdního řádu obsluhovat spěšné vlaky z Prahy do Kolína a Kutné Hory a osobní vlaky linky S4 z Prahy do Kralup nad Vltavou, Roudnice nad Labem a dál až do Ústí nad Labem. Nové vlaky doplní současných 21 700 míst k sezení poskytovaných jednotkami City­Elefant na elektrifikovaných tratích o dalších 4 950 míst k sezení. To představuje navýšení kapacity elektrických vlaků PID o 18,5 %. 
„Jsem přesvědčen, že nasazením nových vlaků naplníme očekávání zákazníků na kvalitní a pohodlné cestování v rámci linek PID. V tomto systému přepravujeme denně přes 100 tisíc cestujících, a proto jeho rozvoji a zvyšování kvality služeb věnujeme spolu s objednatelem velkou pozornost. Díky naší spolupráci nabízí většina spojů na hlavních linkách v kraji klimatizované soupravy, palubní wi-fi síť nebo možnost dobíjet cestovní elektroniku během cesty. V regionu, kde se denně přepravuje ohromné množství osob do práce a do školy a jsou přetížené silnice, je to velmi důležité pro podporu veřejné dopravy,“ vysvětlil Michal Krapinec, předseda představenstva a generální ředitel ČD, který se prezentace vlaku pro středočeské zastupitele zúčastnil.  
„RegioPantery jsou klimatizované, bezbariérové jednotky vybavené pro cestování osob na vozíku, rodiče s malými dětmi i náročné zákazníky, kteří vyhledávají 1. třídu a další doplňkové služby, jako je wi-fi, možnost napájet cestovní elektroniku nebo během cesty pracovat. S jejich provozem v řadě českých a moravských regionů máme dobré zkušenosti a u cestujících jsou to oblíbené vlaky. Jsem přesvědčen, že jejich nasazení do provozu koncem letošního roku přivítají také Středočeši,“ doplnil člen představenstva a náměstek pro osobní dopravu ČD Jiří Ješeta. 
RegioPanter řady 640. 2 je 79 metrů dlouhý třívozový vlak pro příměstskou a regionální dopravu. Má výkon 2 040 kW a rychlost až 160 km/h, díky tomu dosahuje vysoké dynamiky. Vlaky jsou vybavené také rekuperací elektrické energie, při brzdění tak vyrábí elektřinu, kterou mohou vracet do elektrické sítě. Díky tomu se jedná o energeticky úsporné vlaky, které přispívají k ochraně našeho životního prostředí a klimatu. 
 


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Kola z ČD Bike je možné nově rezervovat i v e-shopuKola z ČD Bike je možné nově rezervovat i v e-shopu

22.5.2024 - Milovníci jízdních kol mohou také letos využít oblíbené cyklopůjčovny Českých drah. Během turistické sezony budou otevřené v 69 železničních stanicích. Nově je možné si toto sportovní náčiní zarezervovat přímo v e-shopu… »

Legendární Albatros se vrátí do provozuLegendární Albatros se vrátí do provozu

17.5.2024 - Legendární rychlíkové lokomotivě někdejších ČSD z roku 1947 se začalo blýskat na lepší časy. Modrý Albatros 498.022 se brzy bude moci vrátit do činné služby. České dráhy totiž využily nabídku společnosti Steam Story Agency… »

Novinka v e-shopu: Vytížení spojů ukáže semaforNovinka v e-shopu: Vytížení spojů ukáže semafor

13.5.2024 - Cestující využívající dálkové vlaky nyní mohou snadno zjistit předpokládanou obsazenost konkrétního spoje. Umožňuje to novinka, kterou ve svém e-shopu na www.cd.cz České dráhy spustily v pilotním provozu na konci března. Systém… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika