Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Rakušané i Češi se školili na řadě 380

Rakušané i Češi se školili na řadě 380

29.12.2016 – autor: MARTIN HARÁK

Společné nasazení českých strojů řady 380 a rakouských Taurusů řady 1 116 mezi Lincem a Českými Budějovicemi dostává reálné obrysy. Během října a na začátku listopadu byli na stroje řady 380 zacvičeni vybraní strojvedoucí z Českých Budějovic, kteří si je vyzkoušeli na vlacích 1 540, 1 541 a 640.

Rakušané i Češi se školili na řadě 380

V druhé půli listopadu se naopak do Česka vydala dvojice vedoucích instruktorů z lokomotivního depa ÖBB v Linci. Günter Stadler a Karl Hamader – oba zkušení rakouští zaměstnanci absolvovali pod vedením specialisty pro mezinárodní provoz Zdeňka Mikeše a kontrolora vozby Bohumila Cinky třídenní teoretický i praktický kurz k vedení českého stroje řady 380. Rakušané potvrdili, že u 380 jde, na rozdíl od rakouských Taurusů, o zcela odlišné řízení. Především jde o ovládání vozidla jedním pákovým ovladačem jízdy a brzdy.


Průměrné hodnocení (5 hlasů): 3.6

Další články této rubriky

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron

10.6.2024 - ČD se rozhodly od leasingové společnosti RSL koupit deset lokomotiv Siemens Vectron. Dosud pronajaté lokomotivy budou v průběhu letošního roku postupně přebírat do svého majetku. V provozu se objeví na všech obvyklých výkonech… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika