Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / První railjet ČD ujel milion kilometrů

První railjet ČD ujel milion kilometrů

13.4.2017 – autor: MONIKA BEZUCHOVÁ

Vlaky railjet patří k nejvytíženějším soupravám Českých drah. Denně ujede šest moderních jednotek dohromady přibližně 8 600 kilometrů. Souprava s číslem RJ 001 jako první dosáhla jednoho milionu kilometrů.

První railjet ČD ujel milion kilometrů

Stalo se tak 8. března večer, kdy přijel vlak s označením RJ 372 W. A. Mozart ve 23:13 z Grazu do Prahy. Je to stejná vzdálenost, jako kdyby objel 25krát zeměkouli po rovníku. Do Depa kolejových vozidel Praha dorazila 23. 4. 2014 jako první právě souprava RJ 001. Další pak přijížděly do DKV v měsíčních rozestupech. Soupravy jezdily v rámci zkušebního provozu mezi Prahou a Brnem, později do Břeclavi a do Bohumína. Doplnily vozový park ČD o soupravy, které posunuly kvalitu cestování v Česku na zcela novou úroveň, srovnatelnou se západoevropskými rychlovlaky typu ICE, TGV nebo nejmodernější generací Pendolin. Cestujícím nabídly moderní klimatizovaný interiér, oddíly business, 1. a 2. třídy, restaurační oddíl, dětské kino a řadu dalších služeb a výhod, které nabízí ČD ve spolupráci s  ÖBB. Soupravy jsou nasazovány ve dvouhodinovém intervalu na linku Praha – Brno – Vídeň – Graz.


Průměrné hodnocení (8 hlasů): 4.25

Další články této rubriky

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron

10.6.2024 - ČD se rozhodly od leasingové společnosti RSL koupit deset lokomotiv Siemens Vectron. Dosud pronajaté lokomotivy budou v průběhu letošního roku postupně přebírat do svého majetku. V provozu se objeví na všech obvyklých výkonech… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika