Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Příští rok čeká stanici Jaroměř oprava

Příští rok čeká stanici Jaroměř oprava

16.8.2017 – autor: MARTIN HÁJEK

Jaroměřské nádraží na Královéhradecku již nevyhovuje požadavkům na moderní cestování, a v příštím roce se proto chystá jeho kompletní rekonstrukce.

Příští rok čeká stanici Jaroměř oprava

Jde zejména o nízká nástupiště, která neumožňují bezbariérový nástup do vozidel, ač již nějakou dobu do Jaroměře zajíždějí z Pardubic a Hradce Králové nízkopodlažní jednotky RegioPanter. Po rekonstrukci mají v Jaroměři vzniknout dvě zastřešená ostrovní nástupiště s výtahy, přístupná podchodem z výpravní budovy. Dvě nástupní hrany budou rozděleny cestovými návěstidly, takže u jedné bez problémů zastaví dva vlaky. Opraveno bude kolejiště včetně obou zhlaví, která umožní zvýšení rychlosti vjezdu a odjezdu na jednotlivé koleje u nástupišť. V současnosti lze z Hradce Králové vjet do stanice rychlostí 100 km/h pouze po přímé koleji, a na ostatní koleje pouze čtyřicítkou. Nově by se mohlo vjíždět rychlostí od 50 do 80 km/h. Ve směru Stará Paka vzrostou rychlosti na 50 až 65 km/h, na trutnovskou stranu vlaky pojedou až 75 km/h. Veškeré stavební práce jsou plánovány na rok 2018. V příštím roce tak lze očekávat řadu dlouhodobých výluk.


Průměrné hodnocení (5 hlasů): 2.8

Další články této rubriky

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron

10.6.2024 - ČD se rozhodly od leasingové společnosti RSL koupit deset lokomotiv Siemens Vectron. Dosud pronajaté lokomotivy budou v průběhu letošního roku postupně přebírat do svého majetku. V provozu se objeví na všech obvyklých výkonech… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika