Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Příští rok čeká stanici Jaroměř oprava

Příští rok čeká stanici Jaroměř oprava

16.8.2017 – autor: MARTIN HÁJEK

Jaroměřské nádraží na Královéhradecku již nevyhovuje požadavkům na moderní cestování, a v příštím roce se proto chystá jeho kompletní rekonstrukce.

Příští rok čeká stanici Jaroměř oprava

Jde zejména o nízká nástupiště, která neumožňují bezbariérový nástup do vozidel, ač již nějakou dobu do Jaroměře zajíždějí z Pardubic a Hradce Králové nízkopodlažní jednotky RegioPanter. Po rekonstrukci mají v Jaroměři vzniknout dvě zastřešená ostrovní nástupiště s výtahy, přístupná podchodem z výpravní budovy. Dvě nástupní hrany budou rozděleny cestovými návěstidly, takže u jedné bez problémů zastaví dva vlaky. Opraveno bude kolejiště včetně obou zhlaví, která umožní zvýšení rychlosti vjezdu a odjezdu na jednotlivé koleje u nástupišť. V současnosti lze z Hradce Králové vjet do stanice rychlostí 100 km/h pouze po přímé koleji, a na ostatní koleje pouze čtyřicítkou. Nově by se mohlo vjíždět rychlostí od 50 do 80 km/h. Ve směru Stará Paka vzrostou rychlosti na 50 až 65 km/h, na trutnovskou stranu vlaky pojedou až 75 km/h. Veškeré stavební práce jsou plánovány na rok 2018. V příštím roce tak lze očekávat řadu dlouhodobých výluk.


Průměrné hodnocení (5 hlasů): 2.8

Další články této rubriky

ČD pomáhají s trasováním nakažených koronaviremČD pomáhají s trasováním nakažených koronavirem

23.11.2020 - Zaměstnanci Českých drah, ale i další lidé ze Skupiny ČD prošli v říjnu online školením pro trasování. Poté se více než padesátka proškolených zaměstnanců aktivně zapojila do trasování kontaktů v rámci Chytré karantény.… »

Panter poprvé vyjel na Lipenku Panter poprvé vyjel na Lipenku

20.11.2020 - Na Lipence, trati spojující Rybník s Lipnem nad Vltavou, se poprvé objevil RegioPanter Českých drah. Elektrická jednotka 650.001 se koncem října stala součástí zkoušek přechodnosti a jízdy v obloucích menších než 150 metrů. »

Prátr ozdobí Rakousko v měřítku 1:87Prátr ozdobí Rakousko v měřítku 1:87

6.11.2020 - Vídeňský Prátr má další atrakci. Tentokrát s českou stopou. Vyrostlo tu obří Království železnic, obdoba toho českého, které je možné navštívit na pražském Andělu. Za projektem stojí stejní lidé. Na návštěvníky zatím… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika