Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Přímý spoj Českých drah nově zamíří až do Flensburgu

Přímý spoj Českých drah nově zamíří až do Flensburgu

25.5.2022 – autor: PETR SLONEK

České dráhy od 12. června rozšíří přímé vlakové spojení Praha – Hamburg až do severoněmeckého Flensburgu na německo-dánské hranici. Provoz vlaku dopravce zajišťuje ve spolupráci s Deutsche Bahn. Vlak bude jezdit denně.

Přímý spoj Českých drah nově zamíří až do Flensburgu

„V kooperaci s našimi zahraničními partnery se snažíme průběžně rozšiřovat nabídku atraktivních spojení. Od června tak pojede přímý vlak Českých drah do Flensburgu, který je vyhledávanou turistickou destinací a představuje bránu pro cesty po železnici do Dánska a Skandinávie,“ řekl ředitel odboru obchodu osobní dopravy ČD Petr Vondráček. 
Spoj pojede poprvé v neděli 12. června z Prahy v 10:25 a do Flensburgu přijede večer v 19:07. Opačným směrem pojede od pondělí 13. června. Plánovaný odjezd z Flensburgu je v 8:31 a do Prahy dorazí v 17:35. Spoj EC 174/175 Berliner nově zastaví také ve městech Schleswig, Rendsburg a Neumünster. Pro toto spojení se v nabídce objeví cenově výhodné Včasné jízdenky Evropa. 
Vlak poskytuje komfortní a ekologické cestování. Klimatizovaná souprava je vybavená palubní wi-fi sítí, cestující mohou využívat elektrické zásuvky 230 V a USB konektory pro napájení elektroniky. Samozřejmostí je zařazení restauračního vozu i oddílů pro cestující s dětmi, pro pasažéry na ortopedických vozících nebo pro přepravu jízdních kol. Po většinu trasy je napájen elektřinou ze 100% obnovitelných zdrojů. 
České dráhy nabízejí v jízdním řádu 2022 přímé vlakové spojení do Německa, Polska, na Slovensko, do Maďarska, Rakouska a Švýcarska. Denně zajišťuje dopravce přímé spojení do více než 130 zahraničních destinací. Do dalších míst lze cestovat s přestupem na spoje zahraničních partnerů. Včasné jízdenky Evropa lze využít i pro cesty na Slovensko, do Chorvatska, Slovinska, Maďarska, Polska, Rakouska, Švýcarska, Lucemburska, Belgie, Nizozemí nebo Dánska. 
 


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 1

Další články této rubriky

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron

10.6.2024 - ČD se rozhodly od leasingové společnosti RSL koupit deset lokomotiv Siemens Vectron. Dosud pronajaté lokomotivy budou v průběhu letošního roku postupně přebírat do svého majetku. V provozu se objeví na všech obvyklých výkonech… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika