Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Přímé odbavení z Brna na vídeňské letiště Schwechat

Přímé odbavení z Brna na vídeňské letiště Schwechat

7.7.2022 – autor: Foto: g2rail.com

Ve spolupráci s rakouským železničním dopravcem ÖBB připravily České dráhy pro cestující odlétající a přilétající na vídeňské letiště ve Schwechatu novou zpáteční jízdenku s prodlouženou platností 30 dní. Zpáteční jízdenka z Brna stojí 24 eur, tedy 605 Kč, a platí ve spojích railjet a EuroCity.

Přímé odbavení z Brna na vídeňské letiště Schwechat

Z Brna odjíždějí přímé vlaky na vídeňské hlavní nádraží 8x denně, další čtyři spojení nabízejí vlaky EuroCity s přestupem v Břeclavi. Z vídeňského hlavního nádraží na letiště Vídeň pak cestující dopraví railjety ÖBB, které jezdí každou půlhodinu. Brno tak získává komfortní odbavení a spojení na vídeňské letiště, které trvá dvě hodiny a je zajištěno až 12x denně v jedno- až dvouhodinových intervalech expresy railjet Vindobona a spoji EuroCity. Zpáteční jízdenku na vídeňské letiště lze zakoupit také ze stanice Břeclav. ČD nabízejí podobné jízdenky i na letiště v Praze a v Ostravě pod názvem Vlak+letiště Praha a Vlak+letiště Mošnov. Tyto zpáteční jízdenky jsou zlevněné, mají prodlouženou platnost na 30 dní a v případě Prahy k ní cestující obdrží i zlevněný doklad na expresní přímý autobusový spoj Airport Express.  


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 1

Další články této rubriky

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron

10.6.2024 - ČD se rozhodly od leasingové společnosti RSL koupit deset lokomotiv Siemens Vectron. Dosud pronajaté lokomotivy budou v průběhu letošního roku postupně přebírat do svého majetku. V provozu se objeví na všech obvyklých výkonech… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika