Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Preventivní akce: následky hazardu na vagonech

Preventivní akce: následky hazardu na vagonech

21.7.2017 – autor: MARTIN HARÁK

Pod záštitou starosty Havlíčkova Brodu Jana Tecla se poslední červnové úterý uskutečnila na tamním nádraží preventivní akce určená především dospívajícím dětem. Na ukázce, kterou pořádaly ve spolupráci se SŽDC České dráhy, ČD Cargo, BESIP a občanské sdružení Popálky, se havlíčkobrodské děti mohly formou realistické simulace seznámit, jak může dopadnout člověk, který hazarduje a svou neopatrností se dostane do blízkosti troleje pod vysokým napětím.

Preventivní akce: následky hazardu na vagonech

Hasičská záchranná služba předvedla záchranu „postiženého“ mladíka a policisté poskytli zbytku party mladých psychologickou pomoc. Podle přednosty Provozního obvodu Havlíčkův Brod Josefa Kaplana jsou takové akce velmi důležité a díky on-line přenosu po internetu se úterní simulovaný zásah dostal i k dalším stovkám lidí. Emotivní rozměr dodali Lukáš Koranda a Jana Lacinová, kteří se sami stali oběťmi mladické nerozvážnosti. Barvitě všem přítomným vylíčili, co před pár lety sami prováděli a jak dlouho se dostávali po zásahu trakčním proudem zpátky do života.


Průměrné hodnocení (6 hlasů): 3.17

Další články této rubriky

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron

10.6.2024 - ČD se rozhodly od leasingové společnosti RSL koupit deset lokomotiv Siemens Vectron. Dosud pronajaté lokomotivy budou v průběhu letošního roku postupně přebírat do svého majetku. V provozu se objeví na všech obvyklých výkonech… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika