Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Přes dva miliony spojů jelo načas

Přes dva miliony spojů jelo načas

12.4.2017 – autor: JOSEF HOLEK

Přesnost vlaků Českých drah se loni zvýšila meziročně o více než tři procentní body, když dosáhla bezmála 90 %. Podle standardů Mezinárodní železniční unie tak provozoval národní dopravce 2,2 milionu spojů včas.

Přes dva miliony spojů jelo načas

Přesnost jízdy vlaků se zlepšila ve všech ukazatelích. V dálkové dopravě stoupla dokonce o 5,7 % ze 72,1 % v roce 2015 na 77,8 % v roce 2016. Lepší výsledky si připsala i regionální doprava, když se přesnost zvýšila o 3,1 % z 87,8 % předloni na loňských 90,9 %. Ve dvou procentech případů z více než 2,5 milionu sledovaných spojů vzniklo zpoždění v zahraničí. Výrazně tedy klesl počet zpožděných vlaků, a to na 325 tisíc spojů za rok. Nejčastějšími příčinami zpoždění byly křižování spojů, čekání na předjetí vlakem vyšší kategorie, výluky, čekání na přípoj a paradoxně i vysoký počet cestujících – prodloužil se totiž pobyt ve stanicích. České dráhy mohly ovlivnit přesnost vlaků pouze z 15 procent, na straně infrastruktury vzniklo 30 % zdržení a více než 50 % zpoždění připadá na další vlivy.


Průměrné hodnocení (4 hlasů): 2.75

Další články této rubriky

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron

10.6.2024 - ČD se rozhodly od leasingové společnosti RSL koupit deset lokomotiv Siemens Vectron. Dosud pronajaté lokomotivy budou v průběhu letošního roku postupně přebírat do svého majetku. V provozu se objeví na všech obvyklých výkonech… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika