Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Prázdninové jízdy ve Věžáku si užili malí i velcí fanoušci

Prázdninové jízdy ve Věžáku si užili malí i velcí fanoušci

25.8.2017 – autor: REDAKCE

Malé i velké fanoušky železniční historie potěšila další jízda legendárního historického motoráčku Věžák. Ten se v sobotu 19. srpna opět vydal ze Šumperka do Velkých Losin a zpět.

Prázdninové jízdy ve Věžáku si užili malí i velcí fanoušci

Souprava je unikátní tím, že strojvedoucí v ní sedí v kabině na střeše a s průvodčím se dorozumívá lodním telefonem. Jde o vůbec nejstarší pojízdný motorový vůz. Zájemce dovezl například na losinský zámek, do ruční papírny nebo na folklórní festival. Historický vlak vyrazil během dne dvakrát po trase Šumperk – Petrov nad Desnou – Velké Losiny a zpět. Jízdu Věžákem mnozí zájemci využili například i k návštěvě 27. ročníku folklórního festivalu, který se ve stejný den konal na několika místech v Šumperku. Slavnost začala už ve středu 16. srpna a skončila v pondělí 21. srpna. Scény festivalu byly rozmístěny jak na radnici, v pěší zóně, v prostorách střediska volného času Doris, velká scéna byla v Pavlínině dvoře, malá scéna pak v přilehlém parčíku „u sovy“.


Průměrné hodnocení (5 hlasů): 4.2

Další články této rubriky

ČD pomáhají s trasováním nakažených koronaviremČD pomáhají s trasováním nakažených koronavirem

23.11.2020 - Zaměstnanci Českých drah, ale i další lidé ze Skupiny ČD prošli v říjnu online školením pro trasování. Poté se více než padesátka proškolených zaměstnanců aktivně zapojila do trasování kontaktů v rámci Chytré karantény.… »

Panter poprvé vyjel na Lipenku Panter poprvé vyjel na Lipenku

20.11.2020 - Na Lipence, trati spojující Rybník s Lipnem nad Vltavou, se poprvé objevil RegioPanter Českých drah. Elektrická jednotka 650.001 se koncem října stala součástí zkoušek přechodnosti a jízdy v obloucích menších než 150 metrů. »

Prátr ozdobí Rakousko v měřítku 1:87Prátr ozdobí Rakousko v měřítku 1:87

6.11.2020 - Vídeňský Prátr má další atrakci. Tentokrát s českou stopou. Vyrostlo tu obří Království železnic, obdoba toho českého, které je možné navštívit na pražském Andělu. Za projektem stojí stejní lidé. Na návštěvníky zatím… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika