Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Prázdninové jízdy ve Věžáku si užili malí i velcí fanoušci

Prázdninové jízdy ve Věžáku si užili malí i velcí fanoušci

25.8.2017 – autor: REDAKCE

Malé i velké fanoušky železniční historie potěšila další jízda legendárního historického motoráčku Věžák. Ten se v sobotu 19. srpna opět vydal ze Šumperka do Velkých Losin a zpět.

Prázdninové jízdy ve Věžáku si užili malí i velcí fanoušci

Souprava je unikátní tím, že strojvedoucí v ní sedí v kabině na střeše a s průvodčím se dorozumívá lodním telefonem. Jde o vůbec nejstarší pojízdný motorový vůz. Zájemce dovezl například na losinský zámek, do ruční papírny nebo na folklórní festival. Historický vlak vyrazil během dne dvakrát po trase Šumperk – Petrov nad Desnou – Velké Losiny a zpět. Jízdu Věžákem mnozí zájemci využili například i k návštěvě 27. ročníku folklórního festivalu, který se ve stejný den konal na několika místech v Šumperku. Slavnost začala už ve středu 16. srpna a skončila v pondělí 21. srpna. Scény festivalu byly rozmístěny jak na radnici, v pěší zóně, v prostorách střediska volného času Doris, velká scéna byla v Pavlínině dvoře, malá scéna pak v přilehlém parčíku „u sovy“.


Průměrné hodnocení (5 hlasů): 4.2

Další články této rubriky

ČD podepsaly smlouvu s krajem na provoz MoraviíČD podepsaly smlouvu s krajem na provoz Moravií

21.6.2024 - České dráhy budou i nadále zajišťovat provoz na regionálních linkách S2 (Křenovice – Brno – Letovice) a S3 (Hustopeče/Židlochovice – Brno – Tišnov – Křižanov) a dále na linkách S9 (Břeclav – Hodonín) a S51 (Břeclav –… »

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika