Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Poničené Pendolino zamířilo do Itálie

Poničené Pendolino zamířilo do Itálie

13.10.2016 – autor: JOSEF HOLEK

Vložený netrakční vůz řady 082 jednotky Pendolino, který byl poškozen při loňské tragické dopravní nehodě kamionu na přejezdu ve Studénce, v pátek 23. září zamířil na opravu do italského Savigliana.

Poničené Pendolino zamířilo do Itálie

Nadměrný transport, který zajišťovala polská spediční společnost, byl na cestách pět dní. Stalo se tak proto, že tento druh nákladu může jezdit pouze v noci. Nezávisle na něm odjely do vagonky firmy Alstom ještě dva běžné kamiony s trakční výzbrojí a dalšími nezbytnými komponenty. Poškozený hlavový trakční vůz do Itálie vyrazí v říjnu. Souprava měřila na délku 36 metrů, na šířku 2,5 metru. Vložený vůz bez části výzbroje vážil zhruba osmapadesát tun. Nejnáročnější bude pro italskou strojírnu oprava hlavového vozu. Vyrobit se musí nová skříň vozu, stejně jako bude instalována kompletně nová kabeláž, rozvody tlakového vzduchu, vybudován bude interiér, některé rozvaděče a celá kabina strojvedoucího včetně řídicího pultu a příslušné techniky. Vše by mělo trvat něco málo přes rok. Reportáž z transportu přineseme v některém z dalších vydání.


Průměrné hodnocení (19 hlasů): 3.79

Další články této rubriky

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron

10.6.2024 - ČD se rozhodly od leasingové společnosti RSL koupit deset lokomotiv Siemens Vectron. Dosud pronajaté lokomotivy budou v průběhu letošního roku postupně přebírat do svého majetku. V provozu se objeví na všech obvyklých výkonech… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika