Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Poláci vyzkoušeli na Moravě své Pendolino řady ED 250

Poláci vyzkoušeli na Moravě své Pendolino řady ED 250

25.5.2018 – autor: MARTIN HARÁK

Jeden vlak z flotily polských Pendolin společnosti PKP Intercity se podrobil 14. a 15. května první zkoušce, nezbytné pro získání schválení pro provoz na území České republiky.

Poláci vyzkoušeli na Moravě své Pendolino řady ED 250

Elektrická jednotka řady ED 250 z produkce firmy Alstom byla nejprve dopravena v neděli 13. května z polských Zebrzydowic do Bohumína českou lokomotivou 163.048. Následující den se podrobila v bohumínskému depu stacionárnímu odzkoušení a seřízení některých zařízení. Samotné dvě zkušební jízdy se odehrály v úterý 15. května v úseku Bohumín – Polom a zpět. Hlavním účelem bylo nejen ověření spolupráce sběračů vozidla s trakčním vedením, ale také se zabezpečovacím zařízením používaným na našich tratích. Zkoušky zajišťovala svými zaměstnanci firma Alstom ve spolupráci s pracovníky vybrané právnické osoby. Služeb polského a českého národního dopravce využil Alstom pouze k přepravě jednotky z Varšavy do Bohumína a zpět včetně českého „pilota“ se znalostí traťových poměrů při zkušebních jízdách.


Průměrné hodnocení (6 hlasů): 3.83

Další články této rubriky

ČD podepsaly smlouvu s krajem na provoz MoraviíČD podepsaly smlouvu s krajem na provoz Moravií

21.6.2024 - České dráhy budou i nadále zajišťovat provoz na regionálních linkách S2 (Křenovice – Brno – Letovice) a S3 (Hustopeče/Židlochovice – Brno – Tišnov – Křižanov) a dále na linkách S9 (Břeclav – Hodonín) a S51 (Břeclav –… »

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika