Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Počet cestujících ve vlacích ČD vzrostl

Počet cestujících ve vlacích ČD vzrostl

7.12.2016 – autor: PETR SLONEK

I v letošním roce se potvrzuje dlouhodobý trend růstu zájmu o služby národního železničního dopravce Českých drah. Společnost za prvních 9 měsíců letošního roku přepravila 128,96 milionu cestujících, tedy skoro o 2 miliony cestujících více (nárůst o 1,5 %), než za stejné období loňského roku.

Počet cestujících ve vlacích ČD vzrostl

Ještě rychleji se zvyšoval přepravní výkon, který dosáhl 5 514 milionů oskm, o 3,5 procenta více než loni za stejné období. Počet cestujících vzrostl jak ve vnitrostátní tak v mezistátní dopravě. Především jde o linky, kde ČD zmodernizovaly soupravy nebo se výrazně zkrátily cestovní časy. Ve vnitrostátní dopravě je větší zájem o cestování vlakem na relacích Praha – Plzeň – Cheb, Praha – České Budějovice, Praha – Brno nebo Praha – Ostravsko. V mezistátní dopravě se nejlépe daří linkám z ČR do Rakouska a Německa. Nárůst cestujících je i v příměstské dopravě ve velkých aglomeracích. Dopravce eviduje rostoucí počet cestujících již od roku 2010. Za tu dobu stoupl počet zákazníků ze 163 milionů na 170 milionů ročně. Každý Čech tak ročně nasedne do vlaku Českých drah v průměru 17x.


Průměrné hodnocení (10 hlasů): 3.9

Další články této rubriky

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron

10.6.2024 - ČD se rozhodly od leasingové společnosti RSL koupit deset lokomotiv Siemens Vectron. Dosud pronajaté lokomotivy budou v průběhu letošního roku postupně přebírat do svého majetku. V provozu se objeví na všech obvyklých výkonech… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika