Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Platit kartou ve vlacích ČD bude již zcela běžné

Platit kartou ve vlacích ČD bude již zcela běžné

15.8.2017 – autor: PETR SLONEK

České dráhy po roce a půl testování postupně nasadí do provozu 382 terminálů pro bezhotovostní platby ve svých vlacích.

Platit kartou ve vlacích ČD bude již zcela běžné

Nejdříve – během srpna – by měly terminály zamířit do Bohumína, odkud budou vysílány na vlaky SC Pendolino. Dále budou vybaveni průvodčí z Břeclavi, a cestující tak budou moci platit bezhotovostně i ve vlacích railjet. Následovat bude i doprovod vlaků v Praze, Chebu a v dalších stanicích, který obsluhuje spoje EC, IC a další vlaky vyšší kvality. Bezhotovostní platba je služba, kterou chtějí České dráhy nabízet jako jednu z možností hrazení jízdného a zvýšit tak komfort cestování. Nasazení do ostrého provozu předcházel zhruba rok a půl testování pomocí asi 20 terminálů, na něž cestující mohli narazit“ například při cestě mezi Břeclaví a Prahou ve vlacích railjet a EC. Další terminály byly v Chebu, odkud vyjížděly na testování ve vlacích SC Pendolino a 14 terminálů pak bylo využito v regionální dopravě v Olomouci, například na tratích mezi Olomoucí a Opavou nebo Prostějovem a Červenkou.


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 2.67

Další články této rubriky

ČD pomáhají s trasováním nakažených koronaviremČD pomáhají s trasováním nakažených koronavirem

23.11.2020 - Zaměstnanci Českých drah, ale i další lidé ze Skupiny ČD prošli v říjnu online školením pro trasování. Poté se více než padesátka proškolených zaměstnanců aktivně zapojila do trasování kontaktů v rámci Chytré karantény.… »

Panter poprvé vyjel na Lipenku Panter poprvé vyjel na Lipenku

20.11.2020 - Na Lipence, trati spojující Rybník s Lipnem nad Vltavou, se poprvé objevil RegioPanter Českých drah. Elektrická jednotka 650.001 se koncem října stala součástí zkoušek přechodnosti a jízdy v obloucích menších než 150 metrů. »

Prátr ozdobí Rakousko v měřítku 1:87Prátr ozdobí Rakousko v měřítku 1:87

6.11.2020 - Vídeňský Prátr má další atrakci. Tentokrát s českou stopou. Vyrostlo tu obří Království železnic, obdoba toho českého, které je možné navštívit na pražském Andělu. Za projektem stojí stejní lidé. Na návštěvníky zatím… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika