Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Petr Pavelec novým členem představenstva ČD

Petr Pavelec novým členem představenstva ČD

16.1.2020 – autor: JOSEF HOLEK Foto: LETIŠTĚ PRAHA

Dozorčí rada ČD zvolila ve čtvrtek 16. 1. pátého člena představenstva společnosti. Od 1. února bude pozici zastávat Petr Pavelec.

Petr Pavelec novým členem představenstva ČD

Čtyřicetiletý Petr Pavelec dříve působil v představenstvu Letiště Praha, kde měl na starosti oblasti rozvoje, investic, právní podpory a centrálního nákupu a logistiky. Do firmy v roce 2014 přešel z advokátní kanceláře White & Case. Při Pavelcově působení ve státní společnosti Letiště Praha došlo k výraznému růstu počtu cestujících i ke znatelným ekonomickým úspěchům.

Zvolením pátého člena představenstva se orgán ČD stal kompletním. Poslední personální změny se v představenstvu ČD odehrály loni v září. Dozorčí rada tehdy zvolila členy Václava Nebeského a Michala Krause.  Václav Nebeský se stal generálním ředitelem ČD a předsedou představenstva, Michal Kraus náměstkem pro provoz. Místopředsedou představenstva je Radek Dvořák, který zároveň zodpovídá za úsek obchodu. Úsek ekonomiky řídí Patrik Horný.

 


Průměrné hodnocení (7 hlasů): 3.71

Další články této rubriky

Cestujících na Pardubicku stále přibýváCestujících na Pardubicku stále přibývá

19.2.2020 - Na řadě tratí v Pardubickém kraji bylo podle výsledků sčítacích kampaní v jízdním řádu 2019 dosaženo rekordních počtů přepravovaných cestujících, mnohde nejvíce za poslední desetiletí. A nepřispěly k tomu jen státní… »

Akce ČD ve středních Čechách měly úspěchAkce ČD ve středních Čechách měly úspěch

18.2.2020 - Výlety vlakem pod hlavičkou Českých drah zaznamenaly ve Středočeském kraji a Praze opět velký úspěch. Návštěvnost se pravidelně pohybovala v řádech tisíců až desetitisíců, osvědčila se i zcela nová akce Párou Prahou.… »

Na rekonstrukci vozidel LINT se podílela také ČD – TelematikaNa rekonstrukci vozidel LINT se podílela také ČD – Telematika

17.2.2020 - Dceřiná společnost Českých drah ČD - Telematika se významně podílela na rekonstrukci drážních vozidel Alstom LINT 27 a 41. »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 

Tipy redakce

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika