Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Petr Pavelec novým členem představenstva ČD

Petr Pavelec novým členem představenstva ČD

16.1.2020 – autor: JOSEF HOLEK Foto: LETIŠTĚ PRAHA

Dozorčí rada ČD zvolila ve čtvrtek 16. 1. pátého člena představenstva společnosti. Od 1. února bude pozici zastávat Petr Pavelec.

Petr Pavelec novým členem představenstva ČD

Čtyřicetiletý Petr Pavelec dříve působil v představenstvu Letiště Praha, kde měl na starosti oblasti rozvoje, investic, právní podpory a centrálního nákupu a logistiky. Do firmy v roce 2014 přešel z advokátní kanceláře White & Case. Při Pavelcově působení ve státní společnosti Letiště Praha došlo k výraznému růstu počtu cestujících i ke znatelným ekonomickým úspěchům.

Zvolením pátého člena představenstva se orgán ČD stal kompletním. Poslední personální změny se v představenstvu ČD odehrály loni v září. Dozorčí rada tehdy zvolila členy Václava Nebeského a Michala Krause.  Václav Nebeský se stal generálním ředitelem ČD a předsedou představenstva, Michal Kraus náměstkem pro provoz. Místopředsedou představenstva je Radek Dvořák, který zároveň zodpovídá za úsek obchodu. Úsek ekonomiky řídí Patrik Horný.

 


Průměrné hodnocení (11 hlasů): 3.09

Další články této rubriky

Půl století od začátku sériové výroby řady 560Půl století od začátku sériové výroby řady 560

2.7.2020 - Elektrické jednotky řady 560 na střídavé trakční napětí byly sériově vyráběny pro ČSD v letech 1970 až 1971 v tehdejším závodě Vagónka Tatra Studénka. Před zahájením sériové výroby vznikly dvě třívozové prototypové… »

Práce na tunelu Semmering jsou v poloviněPráce na tunelu Semmering jsou v polovině

1.7.2020 - Správce rakouské infrastruktury ÖBB-Infrastruktur ohlásil, že ražba úpatního tunelu u průsmyku Semmering je ve své polovině a staveniště jsou po ústupu pandemie koronaviru znovu otevřená. Budování sedmadvacet kilometrů dlouhého… »

Tunelem Ceneri projela souprava ICE-S rychlostí 275 km/hTunelem Ceneri projela souprava ICE-S rychlostí 275 km/h

30.6.2020 - Švýcarský železniční tunel Ceneri má za sebou další významné milníky. Kromě toho, že tamní Dopravní úřad povolil zkušební provoz, jím poprvé projela i souprava ICE-S německé společnosti Deutsche Bahn (DB) rychlostí 275 km/h.… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 

Tipy redakce

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika