Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Petr Pavelec novým členem představenstva ČD

Petr Pavelec novým členem představenstva ČD

16.1.2020 – autor: JOSEF HOLEK Foto: LETIŠTĚ PRAHA

Dozorčí rada ČD zvolila ve čtvrtek 16. 1. pátého člena představenstva společnosti. Od 1. února bude pozici zastávat Petr Pavelec.

Petr Pavelec novým členem představenstva ČD

Čtyřicetiletý Petr Pavelec dříve působil v představenstvu Letiště Praha, kde měl na starosti oblasti rozvoje, investic, právní podpory a centrálního nákupu a logistiky. Do firmy v roce 2014 přešel z advokátní kanceláře White & Case. Při Pavelcově působení ve státní společnosti Letiště Praha došlo k výraznému růstu počtu cestujících i ke znatelným ekonomickým úspěchům.

Zvolením pátého člena představenstva se orgán ČD stal kompletním. Poslední personální změny se v představenstvu ČD odehrály loni v září. Dozorčí rada tehdy zvolila členy Václava Nebeského a Michala Krause.  Václav Nebeský se stal generálním ředitelem ČD a předsedou představenstva, Michal Kraus náměstkem pro provoz. Místopředsedou představenstva je Radek Dvořák, který zároveň zodpovídá za úsek obchodu. Úsek ekonomiky řídí Patrik Horný.

 


Průměrné hodnocení (7 hlasů): 3.71

Další články této rubriky

Nočním vlakem do srdce Evropské unieNočním vlakem do srdce Evropské unie

26.3.2020 - ÖBB rozjely nové noční vlaky z Vídně a Innsbrucku do Bruselu. Nightjety spojí Rakousko s Belgií dvakrát týdně. Rakouský dopravce se tak stal největším evropským poskytovatelem nočních osobních vlaků a nabízí s partnery celkem 27… »

Zaměstnanci DB se převléknou do vínové a modréZaměstnanci DB se převléknou do vínové a modré

25.3.2020 - Více než čtyřicet tisíc zaměstnanců společnosti Deutsche Bahn si letos oblékne nové uniformy. Vévodit jim bude elegantní kombinace barev vínové v odstínu Burgundy a tmavě modré. Poprvé jsou nabízeny také šaty, džíny a… »

Školí strojvůdce a tančí v rytmu rokenroluŠkolí strojvůdce a tančí v rytmu rokenrolu

24.3.2020 - Je velkým milovníkem hudby a také jedním ze zakladatelů dnes již proslulého jihlavského rokenrolového tanečního klubu Elvis Jihlava. Navzdory tomu má Vilibald Prokop zcela civilní zaměstnání. V rámci Oblastního centra provozu… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 

Tipy redakce

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika