Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / PESA Bydgoszcz vyrábí jednotky pro České dráhy

PESA Bydgoszcz vyrábí jednotky pro České dráhy

19.4.2022 – autor: PETR SLONEK

Kontrolního dne výroby nových dieselových jednotek PESA 847 v polské Bydgoszczy se na konci února zúčastnila delegace Českých drah pod vedením místopředsedy představenstva Michala Krause. ČD aktuálně závazně objednaly 66 těchto moderních, klimatizovaných, nízkopodlažních jednotek určených především pro regionální dopravu v jednotlivých krajích.

PESA Bydgoszcz vyrábí jednotky pro České dráhy
Samozřejmostí bude vybavení jednotek systémem wi-fi, zásuvkami, technologií na sčítání cestujících, moderním informačním systémem a podobně. Jako první budou vyrobeny dvě jednotky pro Jihočeský kraj, následovat bude 10 vozidel pro Středočeský kraj a poté vlaky pro Pardubický, Jihočeský kraj a pro Vysočinu. V roce 2024 pak vznikne prvních 16 jednotek pro Královéhra-decký kraj. Vlaky splňují přísnou emisní normu EURO 5 a zařadí se tak mezi nejekologičtější a zároveň nejbezpečnější vyrobené dieselové jednotky v Evropě.

Průměrné hodnocení (4 hlasů): 4

Další články této rubriky

ČD podepsaly smlouvu s krajem na provoz MoraviíČD podepsaly smlouvu s krajem na provoz Moravií

21.6.2024 - České dráhy budou i nadále zajišťovat provoz na regionálních linkách S2 (Křenovice – Brno – Letovice) a S3 (Hustopeče/Židlochovice – Brno – Tišnov – Křižanov) a dále na linkách S9 (Břeclav – Hodonín) a S51 (Břeclav –… »

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika