Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Pavel Krtek vedl delegaci na High Level Passenger Meeting

Pavel Krtek vedl delegaci na High Level Passenger Meeting

3.4.2017 – autor: JOSEF HOLEK

Lucemburk v závěru března hostil setkání vedoucích představitelů evropských provozovatelů osobní železniční dopravy High Level Passenger Meeting. Tuzemskou delegaci vedl generální ředitel a předseda představenstva Českých drah Pavel Krtek.

Pavel Krtek vedl delegaci na High Level Passenger Meeting

V Lucemburku se v závěru března konalo setkání vedoucích představitelů evropských provozovatelů osobní železniční dopravy High Level Passenger Meeting. To společně zorganizovaly Společenství evropských železnic (CER) a UIC. Delegaci Českých drah vedl generální ředitel a předseda představenstva Pavel Krtek. Na akci se hovořilo především o implementaci 4. železničního balíčku, telematických aplikacích a prodeji jízdních dokladů pomocí třetí strany.

„Jednání zahájil lucemburský ministr dopravy Francois Bausch, kterým ve svém projevu zdůraznil nutnost propojení dopravce a správce infrastruktury a kritizoval chybný výklad evropské legislativy hlavně v oblasti oddělení dopravce a infrastruktury a zadávání veřejných služeb,“ zmínil Krtek.

Kromě toho se hovořilo o čtvrtém železničním balíčku, resp. kvalitě poskytovaných služeb (projekt Missed connections – asistence při nestihnutí přípoje), telematických aplikace v osobní dopravě (TAP TSI) a prodeji jízdních dokladů s pomocí třetí strany (Full Service Model).

Přítomni byli i J. P. Loubinoux, generální ředitel UIC, Libor Lochman, výkonný ředitel CER a zástupce ředitele generálního ředitelství Doprava (DG MOVE) Evropské komise Matthew Baldwin. Kromě oficiálního programu proběhla také řada dvoustranných pracovních rozhovorů.


Průměrné hodnocení (5 hlasů): 2.6

Další články této rubriky

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron

10.6.2024 - ČD se rozhodly od leasingové společnosti RSL koupit deset lokomotiv Siemens Vectron. Dosud pronajaté lokomotivy budou v průběhu letošního roku postupně přebírat do svého majetku. V provozu se objeví na všech obvyklých výkonech… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika