Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Pavel Krtek jednal v Praze se zástupci EUROFIMY

Pavel Krtek jednal v Praze se zástupci EUROFIMY

17.8.2016 – autor: REDAKCE

Předseda představenstva a generální ředitel Českých drah Pavel Krtek a výkonný ředitel společnosti EUROFIMA Martin Fleischer se v doprovodu člena představenstva ČD Romana Štěrby a vedoucího oddělení kapitálových trhů EUROFIMY Michele Montefieriho v pondělí 15. srpna sešli v Praze na pracovním obědě.

Pavel Krtek jednal v Praze se zástupci EUROFIMY

Projednali záležitosti spojené s hospodařením společnosti, kde mají České dráhy majetkový podíl, aktuální situaci v úvěrování národních železničních podniků a vývoji na kapitálových trzích. Evropská společnost pro financování železničních kolejových vozidel, je nadnárodní organizace se sídlem ve švýcarské Basileji. Vznikla v roce 1956 na základě mezinárodní smlouvy podepsané 25 evropskými svrchovanými státy.

Posláním společnosti EUROFIMA je usnadňovat rozvoj železniční dopravy v Evropě a to podporou svých akcionářů (národních železničních podniků) při obnově a modernizaci jejich kolejových vozidel. EUROFIMA financuje železniční kolejová vozidla prostřednictvím půjček nebo vlastního kapitálu.


Průměrné hodnocení (12 hlasů): 3.5

Další články této rubriky

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron

10.6.2024 - ČD se rozhodly od leasingové společnosti RSL koupit deset lokomotiv Siemens Vectron. Dosud pronajaté lokomotivy budou v průběhu letošního roku postupně přebírat do svého majetku. V provozu se objeví na všech obvyklých výkonech… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika