Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Pavel Krtek se Bruselu sešel s eurokomisařkou pro dopravu

Pavel Krtek se Bruselu sešel s eurokomisařkou pro dopravu

8.3.2018 – autor: REDAKCE

Předseda představenstva Českých drah Pavel Krtek se ve dnech 20. - 21. 2. zúčastnil výročních akcí CER - Společenství evropských železnic v Bruselu. Management Committee CER se sešel s eurokomisařkou pro dopravu Violetou Bulcovou, následovalo předání výroční ceny Railway Award. Obdržel ji realizační tým Gotthardského tunelu ve Švýcarsku.

Pavel Krtek jednal v Bruselu s eurokomisařkou pro dopravu

Předseda představenstva ČD Pavel Krtek s eurokomisařkou pro dopravu Violetou Bulcovou a výkonným ředitelem CER Liborem Lochmanem
______________________________________________________________________________________________________

Pavel Krtek seznámil eurokomisařku s hlavními problémy ČD, kterými jsou implementace 4. železničního balíčku, spolupráce s kraji a kooperace se sousedními železnicemi na hlavních koridorech dálkové osobní dopravy.  Následující den se uskutečnilo zasedání Řídícího výboru a Valného shromáždění CER. Hlavními tématy jednání byla mimo jiné revize direktivy „Eurovignette“ – tzv. silniční balíček. Hlavní hráči CER projednávali strategii vůči Komisi, Parlamentu a Radě s cílem dosáhnout co nejvyšší míry srovnání podmínek pro silniční i železniční dopravu. Hovořilo se i o víceletém finančním rámci EU po roce 2020.

CER se snaží o co nevyšší podíl financí pro železnici v rámci všech finančních zdrojů EU. V případě Českých drah jde o podporu této pozice s cílem financování rozvoje nejdůležitějších železničních koridorů nejen v relaci sever – jih, ale také západ – východ (například Praha – Mnichov).


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 5

Další články této rubriky

ČD podepsaly smlouvu s krajem na provoz MoraviíČD podepsaly smlouvu s krajem na provoz Moravií

21.6.2024 - České dráhy budou i nadále zajišťovat provoz na regionálních linkách S2 (Křenovice – Brno – Letovice) a S3 (Hustopeče/Židlochovice – Brno – Tišnov – Křižanov) a dále na linkách S9 (Břeclav – Hodonín) a S51 (Břeclav –… »

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika