Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Pavel Krtek hostem prestižního summitu

Pavel Krtek hostem prestižního summitu

1.3.2018 – autor: REDAKCE

Předseda představenstva a generální ředitel Pavel Krtek se dnes zúčastnil prestižního železničního summitu ve Vídni – Schienengipfel 2018. Byl na tuto akci pozván organizátory i vedením ÖBB.

Pavel Krtek hostem prestižního summitu

Pavel Krtek vystoupil na summitu v úvodní panelové diskusi společně se šéfem holdingu ÖBB Andreasem Matthä. Oba CEO se soustředili hlavně na strategické otázky, které řeší moderní evropské železniční podniky – kvalita poskytovaných služeb, komplexní mobilita, integrované dopravní systémy, digitalizace a v neposlední řadě konkurence na trhu železniční dopravy a implementace čtvrtého železničního balíčku Evropské unie.

Oba CEO vystoupivší v hlavním panelu se shodli na tom, že konkurence přinesla zvýšení kvality služeb, je však třeba zajistit rovné podmínky pro všechny hráče. V tomto ohledu musí klíčovou roli sehrát národní regulační orgány. Dále se oba zabývali myšlenkou, že by expresy, které už nyní spojují Prahu s rakouským Lincem, mohly být protaženy do Salcburku. Nesly by název W. A. Mozart a byly by zároveň ideovým spojením Pražského jara a Festivalu v Salcburku. 

V rámci summitu proběhla rovněž řada pracovních setkání s kolegy z ÖBB a dalších firem. 


Průměrné hodnocení (11 hlasů): 3.45

Další články této rubriky

ČD podepsaly smlouvu s krajem na provoz MoraviíČD podepsaly smlouvu s krajem na provoz Moravií

21.6.2024 - České dráhy budou i nadále zajišťovat provoz na regionálních linkách S2 (Křenovice – Brno – Letovice) a S3 (Hustopeče/Židlochovice – Brno – Tišnov – Křižanov) a dále na linkách S9 (Břeclav – Hodonín) a S51 (Břeclav –… »

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika