Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Parní víkend v Lužné připomněl největší skvosty ČD Muzea

Parní víkend v Lužné připomněl největší skvosty ČD Muzea

19.6.2023 – autor: VÍT ČEPICKÝ

Druhý květnový víkend se v ČD Muzeu v Lužné u Rakovníka konalo první letošní setkání parních lokomotiv. Zájemce o drážní nostalgii dovezly z Prahy po oba dny historické vlaky tažené parní lokomotivou 475.111, která se návštěvníkům představila spolu s dalšími unikáty též na tamější točně během komentovaných přehlídek.

Parní víkend v Lužné připomněl největší skvosty ČD Muzea

Spolu se Šlechtičnou mohli fanoušci dráhy vidět i další roztopené parní lokomotivy - 310.093, 354.195, 534.0323 nebo EP 1000, jež se vystřídaly na celkem šesti speciálních jízdách do Rakovníka a Řevničova. Samozřejmostí byl i bohatý doplňkový program, techniku prezentovali například hasiči Správy železnic, popularitě se u návštěvníků těšil i poštovní vlak.
Již v pátek před vypuknutím akce byl symbolicky předán šek na výstavbu nového dětského hřiště v areálu ČD Muzea, které částkou 1,5 milionu podpoří dceřiná firma ČD – Výzkumný Ústav Železniční (VUZ). „Projekt výstavby nového hřiště nás zaujal myšlenkou rozšíření edukačního charakteru expozic muzea pro nejmenší a současně možností vytvořit malý obraz VUZ. Věřím, že moderní a bezpečný herní koutek atraktivitu areálu CHV v Lužné u Rakovníka pro rodiny s dětmi ještě zvýší,“ řekl generální ředitel VUZ Martin Bělčík. „VUZ jsme vděční za jeho podporu. Těšíme se na shledání příští rok na jaře, kdy výsledek této společné investice představíme,“ dodal náměstek generálního ředitele ČD Jiří Ješeta, který šek převzal. 
 


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron

10.6.2024 - ČD se rozhodly od leasingové společnosti RSL koupit deset lokomotiv Siemens Vectron. Dosud pronajaté lokomotivy budou v průběhu letošního roku postupně přebírat do svého majetku. V provozu se objeví na všech obvyklých výkonech… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika