Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Oprava zastřešení hlavního nádraží skončila

Oprava zastřešení hlavního nádraží skončila

26.10.2017 – autor: JOSEF HOLEK

Hala pražského hlavního nádraží se po téměř dvouleté rekonstrukci dočkala nového zastřešení. Kromě opravy historické památky bylo dalším cílem projektu zvýšení bezpečnosti a komfortu pro cestující.

Oprava zastřešení hlavního nádraží skončila

Rekonstrukce byla naplánována do několika etap, obří lešení se tak postupně posouvalo mezi jednotlivými nástupišti. Provoz stanice však zůstal po celou dobu provádění prací zachován. Správa železniční dopravní cesty (SŽDC), která je majitelem objektu, nechala opravit odvodnění haly, dostavěla a opravila lávky včetně zábradlí, vyměnila prosklení světlíků, bočních stěn i čel haly a přístřešku Fantovy budovy. Konstrukce se dočkala nové antikorozní ochrany, opláštění, revize spojů a výměny poškozených nýtů. SŽDC za stavbu zaplatila více než 690 milionů korun bez DPH, EU na projekt přispěla více než 420 miliony korun. (hol)


Průměrné hodnocení (8 hlasů): 3.88

Další články této rubriky

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron

10.6.2024 - ČD se rozhodly od leasingové společnosti RSL koupit deset lokomotiv Siemens Vectron. Dosud pronajaté lokomotivy budou v průběhu letošního roku postupně přebírat do svého majetku. V provozu se objeví na všech obvyklých výkonech… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika