Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Online odbavení cestující se dozvědí o změnách na cestě

Online odbavení cestující se dozvědí o změnách na cestě

21.7.2023

České dráhy vylepšily informování online odbavených cestujících při případných změnách na cestě. Systém nově automaticky vyhodnocuje změny jízdního řádu oproti zakoupené jízdence. Cestující tak je o případných změnách automaticky informován e-mailem, SMS nebo notifikací v aplikaci Můj vlak. Informace jsou všem nově zasílány v předem stanovených termínech měsíc, týden, den před cestou a v den cesty.

Online odbavení cestující se dozvědí o změnách na cestě

Nově je spuštěno i automatické přesazování na základě změn v řazení vlaků. Pokud se v daném spoji změní řazení a dotkne se cestujícího, který má už zakoupenou jízdenku, systém ho nyní již automaticky přesadí na jiné místo. Zákazníci Českých drah jsou také informováni o změně místa k sezení. Kompletní informace o přesazení cestujících má k dispozici i průvodčí, který tak může lidem poradit, kam se usadit.

Snazší orientace
Další novinka zjednoduší cestování lidem, kteří využijí dálkové vlaky ČD bez místenek. Upravené grafické plánky pro výběr místa ve vlaku usnadní nalezení volných míst k sezení. U vlaků těsně před jejich odjezdem a také u spojů, které jsou už na cestě, cestující nově na první pohled poznají, na která místa nebyly prodány rezervace a jsou určená pro cestující bez místenek. Dosud totiž byla místa, u kterých skončila možnost rezervace zpravidla dvě hodiny před odjezdem spoje, označená jako obsazená. Ve skutečnosti ale byla část z nich volná, jen se omezila možnost zakoupit si pro tato místa rezervaci. Možnost pořízení tzv. expresních rezervací nicméně zůstává i nadále. Snazší orientace ve voze by měla pomoci k plynulejšímu a komfortnějšímu nástupu do vlaku a obsazení jednotlivých míst. Cestující bez místenky zase mohou mít jistotu, že neobsadili místo někomu se zakoupenou rezervací.
Online odbavení má i další výhody. Při nákupu nabízí dopravce u většiny dálkových vnitrostátních spojů místenku zdarma. Bezplatná místenka platí i ve vlacích překračujících hranici ČR při včasném nákupu nejméně 14 dní před cestou, a to jak ve směru z Česka, tak ve směru ze zahraničí. 
Rozvoj novinek v online odbavení České dráhy průběžné uskutečňují především ve spolupráci s technologickou firmou Chaps, která je součástí Skupiny ČD.
 


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 1

Další články této rubriky

ČD podepsaly smlouvu s krajem na provoz MoraviíČD podepsaly smlouvu s krajem na provoz Moravií

21.6.2024 - České dráhy budou i nadále zajišťovat provoz na regionálních linkách S2 (Křenovice – Brno – Letovice) a S3 (Hustopeče/Židlochovice – Brno – Tišnov – Křižanov) a dále na linkách S9 (Břeclav – Hodonín) a S51 (Břeclav –… »

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika