Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Odborníci diskutovali o rozvoji železnice

Odborníci diskutovali o rozvoji železnice

10.10.2017 – autor: MARTIN HARÁK

Nejen o koncepci železniční dopravy, ale i o přípravě projektů infrastruktury v kraji a také o stavu přípravy projektových záměrů vysokorychlostních tratí v ČR hovořili účastníci konference Transport 2017. Ta se v Ostravě uskutečnila už pojednadvacáté.

Odborníci diskutovali o rozvoji železnice

Region podle náměstka hejtmana Moravskoslezského kraje pro dopravu Jakuba Unucky podpoří namísto dieselových vozidel pouze jednotky na vodíkový či bateriový pohon. Na jednání nechyběl ani předseda představenstva ČD Pavel Krtek. „Jsme rádi za růst ve všech segmentech námi zajišťované dopravy a plánujeme nákup nových moderních vozidel. Důležité je, aby i infrastruktura byla rychle připravena na předpokládaný růst železničních přeprav. Zásadní otázkou pro zachování síťových efektů i po roce 2019 zůstává například počet soutěžených provozních souborů, způsob ochrany výkonů smluvního dopravce, vyloučení spekulativních nabídek bez reálného základu či nastavení závazných pravidel pro kraje k udržení jednotného železničního systému v ČR." 


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 2.33

Další články této rubriky

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron

10.6.2024 - ČD se rozhodly od leasingové společnosti RSL koupit deset lokomotiv Siemens Vectron. Dosud pronajaté lokomotivy budou v průběhu letošního roku postupně přebírat do svého majetku. V provozu se objeví na všech obvyklých výkonech… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika