Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Nové spěšné vlaky ČD propojily Plzeň, Cheb a Karlovy Vary

Nové spěšné vlaky ČD propojily Plzeň, Cheb a Karlovy Vary

22.7.2021 – autor: JOSEF HOLEK

České dráhy zahájily provoz nových spěšných vlaků mezi Plzní, Mariánskými Lázněmi, Chebem a Karlovými Vary. Linku si u dopravce objednaly Plzeňský a Karlovarský kraj. Nové spoje jezdí po většinu dne ve dvouhodinovém intervalu a doplňují nabídku Západních expresů. V Plzni zároveň vznikly přípoje na expresy do Domažlic a Mnichova.

Nové spěšné vlak y ČD propojí Plzeň, Cheb a Karlovy Vary

„Zavedení spěšných vlaků znamená lepší, četnější a pravidelnější nabídku spojů mezi oběma krajskými městy. Jsou ale výhodné i pro cestující z menších sídel na trase, které tyto spoje též obslouží. Vytvořilo se tak nové přímé spojení Svojšína a Plané u Mariánských Lázní se Sokolovem, Chodovem a Karlovými Vary či Sokolova a Kynšperku nad Ohří s Plzní,“ uvedl Jiří Ješeta, člen představenstva a náměstek generálního ředitele ČD pro obchod.

Jen na znamení

Jízdní doba spěšných spojů mezi Plzní a Chebem je jen nepatrně delší než u Západních expresů. Tuto trasu ujedou za hodinu a půl, tedy za dobu delší jen o 11 minut. Celou trasu mezi krajskými městy projíždí za 2 hodiny a 23 minut. Jen na znamení je možné nastoupit v zastávkách Cheb-Všeboř, Stebnice, Salajna, Valy u Mariánských Lázní, Milíkov, Sulislav, Pňovany a Plešnice.

Českým drahám se po dohodě s objednateli podařilo dočasně zajistit pro tuto novou linku náhradní vozidla RegioShark, která nabízí komfortní cestování. Plánované nové jednotky RegioPanter od Škody Transportation se na spojích objeví nejpozději v prosinci s novým jízdním řádem 2022. Jejich výrobu zdržela pandemie COVID-19 a nyní jsou testovány na okruhu VUZ u Velimi.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Mezi papíráky jsem rebel, říká prostějovský modelářMezi papíráky jsem rebel, říká prostějovský modelář

25.6.2021 - Jedenáct let se Lukáš Vykydal z Prostějova věnuje papírovému modelářství a za tu dobu se vypracoval mezi nejlepší v republice. Však mu také doma visí řada diplomů a na poličkách se skví více než desítka modelů lokomotiv a… »

RegioPantery mohou vyjet na LipenkuRegioPantery mohou vyjet na Lipenku

24.6.2021 - Podzimní testovací jízdy RegioPanterů na Lipence byly úspěšné. České dráhy připravují zkušební, víkendový provoz. Cestující na trase z Rybníku do Lipna se tak dočkají pod hlavičkou ČD dalšího zkvalitnění služeb.… »

Výstavba haly v Plzni je v poloviněVýstavba haly v Plzni je v polovině

23.6.2021 - Výstavba haly v areálu Oblastního centra údržby (OCÚ) Západ Českých drah v Plzni je ve své polovině. Moderní opravárenské zázemí pro údržbu a opravy nabídne 400 metrů kolejí, portálový jeřáb s nosností 5 tun a další… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika