Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Národní dopravce převzal další lokomotivu Vectron

Národní dopravce převzal další lokomotivu Vectron

2.6.2023

Česká dráhy převzaly na začátku května do nájmu od společnosti RSL první z letošních 12 lokomotiv Siemens Vectron. Jde o stroj s označením 193.566. Lokomotiva byla nasazena do provozu hned následující den a už 4. května vykonala svůj první mezinárodní výkon pro zvláštní vlak do německého Heidenau. Poté ji mohli cestující spatřit v čele rychlíků a spojů InterCity mezi Prahou a Českými Budějovicemi.

České dráhy převzaly další lokomotivu Vectron

České dráhy v letošním roce převezmou od firmy RSL do nájmu 12 lokomotiv a v roce 2024 dalších 22 strojů. Celkem tak budou mít v nájmu 50 lokomotiv Siemens Vectron od RSL a dalších deset stejného typu mají pronajatých od společnosti ELL. Maximální rychlost lokomotiv je 200 km/h a výkon skoro 9 000 koní. České dráhy je nasazují například na vlaky EC/IC/R z Prahy do Berlína a Hamburku, z Prahy přes Plzeň do Chebu nebo z Chebu do Ústí nad Labem a také z Prahy do Starého Města u Uherského Hradiště. Dalších 50 strojů pro maximální rychlost 230 km/h si ČD objednaly přímo do svého majetku.   


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron

10.6.2024 - ČD se rozhodly od leasingové společnosti RSL koupit deset lokomotiv Siemens Vectron. Dosud pronajaté lokomotivy budou v průběhu letošního roku postupně přebírat do svého majetku. V provozu se objeví na všech obvyklých výkonech… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika