Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Národní den železnice letos přivítá Plzeň

Národní den železnice letos přivítá Plzeň

29.8.2022

Hlavním městem železnice se v sobotu 24. září stane Plzeň. Během Dne železnice se návštěvníkům představí ty nejkrásnější stroje, které v průběhu let určovaly charakter dráhy a nesmazatelně se zapsaly do její historie. Chybět ale nebudou ani moderní vlaky, které svou historii teprve začínají psát.

Národní den železnice letos přivítá Plzeň

Areál bude již tradičně rozdělen do tří světů – historie, změny a zábavy. Svět změny zastupuje moderní techniku národního dopravce, svět historie je především návratem do století páry a svět zábavy nabídne mnoho aktivit a atrakcí pro ty nejmenší návštěvníky. Těšit se samozřejmě můžete i na historické speciální vlaky do okolí Plzně a chybět nebude jedinečná a již tradiční noční show.
Další informace, vstupenky a seznam exponátů naleznete na www.denzeleznice.cz.

Počátky v Anglii
Den železnice připomíná datum 27. září 1825, kdy byl zahájen provoz s parní lokomotivou konstruktéra Georga Stephensona mezi anglickými městy Stockton a Darlington na trase dlouhé 140 km. Tehdy byly nahrazeny koňské povozy, železniční síť se začala pomalu rozšiřovat a přeprava zboží i cestujících se díky vlakům stávala rychlejší. Na našem území se první železnice objevila až o sedm let později (nicméně první v kontinent. Evropě), když byla vybudována koněspřežka mezi Lincem a Českými Budějovicemi. První parní vlak přijel z Vídně do Břeclavi a Brna v roce 1839.
 


Průměrné hodnocení (4 hlasů): 3

Další články této rubriky

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron

10.6.2024 - ČD se rozhodly od leasingové společnosti RSL koupit deset lokomotiv Siemens Vectron. Dosud pronajaté lokomotivy budou v průběhu letošního roku postupně přebírat do svého majetku. V provozu se objeví na všech obvyklých výkonech… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika