Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Nadační fond ŽELEZNICE SRDCEM rozdělil další pomoc

Nadační fond ŽELEZNICE SRDCEM rozdělil další pomoc

20.7.2022

Správní rada Nadačního fondu Skupiny ČD – ŽELEZNICE SRDCEM se v polovině června sešla ke svému pravidelnému jednání. V čele fondu zasedl poprvé jeho nový předseda Michal Krapinec, generální ředitel Českých drah. Správní rada posuzovala celkem dvanáct žádostí o poskytnutí finančního příspěvku.

Nadační fond ŽELEZNICE SRDCEM rozdělil další pomoc

Peníze pomohou například zaměstnancům, kteří utrpěli vážné pracovní úrazy, mladé ženě, jež je po pádu na schodech odkázaná ve velmi mladém věku na lůžko, nebo železničářům, kteří přišli o blízkého člena rodiny. Celkem bude mezi žadatele rozděleno 2 500 000 Kč. Celkem už NFŽS rozdělil pomoc v hodnotě přesahující šest milionů korun. Nadační fond Skupiny ČD – ŽELEZNICE SRDCEM byl založen v polovině roku 2020 s cílem podporovat železničáře, kteří při výkonu svého zaměstnání utrpěli úraz anebo se nikoli vlastní vinou oni sami a jejich rodiny ocitli v těžké životní situaci. Základem nadačního fondu jsou vklady a dary zakládajících společností i jednotlivců. Do fondu přispěly i dceřiné společnosti VUZ, ČD – IS, DPOV, DVI a ČD-Telematika. 


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 1

Další články této rubriky

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron

10.6.2024 - ČD se rozhodly od leasingové společnosti RSL koupit deset lokomotiv Siemens Vectron. Dosud pronajaté lokomotivy budou v průběhu letošního roku postupně přebírat do svého majetku. V provozu se objeví na všech obvyklých výkonech… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika