Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Na soukromou akci parním vlakem i RegioNovou

Na soukromou akci parním vlakem i RegioNovou

18.5.2018 – autor: JOSEF HOLEK, RADKA PISTORIUSOVÁ

Máte chuť vyrazit vlakem na vlastní soukromou akci? České dráhy představily nabídku výjezdních a zvláštních vlaků, které mohou vyrazit jako speciály na vybrané tratě po celé České republice. Na každou akci ČD také dokážou připravit catering a nejrůznější služby na nádraží. V nabídce jsou aktuálně konferenční vozy, parní vlaky či RegioNovy.

Na soukromou akci parním vlakem i RegioNovou

Na firemní akce, výjezdní zasedání, prezentace, teambuildingy, svatby či oslavy jsou České dráhy připraveny vypravit speciální vlak, sestavený podle přání zákazníka. Kromě řešení spojů na míru České dráhy nabízejí palubní catering JLV a doprovodné služby ve stanicích v ČD Lounge a saloncích. Jedinečnou nabídku umožňuje odpovídající technické zázemí a také dlouholeté zkušenosti národního dopravce.

„Nabízíme sestavení vlaku podle přání zákazníka a jízdy po vybraných trasách.  Jsme schopni vypravit vlak pro různě velké skupiny osob a dojet co nejblíže místu dalšího návazného programu. Vlak může být sestaven z moderních, nebo naopak historických vozidel, kterými České dráhy v dostatečné míře disponují. Klient může vybírat i z unikátních vozidel, za všechny jmenujme například Stříbrný šíp,“ upřesnil Jiří Ješeta, ředitel odboru obchodu ČD. Přinášíme přehled speciálních vozidel, která je možné si ke zvláštním jízdám objednat.

Konferenční vůz

Vznikl v roce 2015 rekonstrukcí jídelního vozu. Vůz je klimatizovaný, vybavený projektorem, promítacím plátnem, ozvučením, osvětlením s možností volby intenzity i barvy světla. Samozřejmostí je kuchyně včetně pípy a šatna. Vůz je po celou dobu doprovázen zaměstnancem ČD – technickým doprovodem. Vybavení vozu a variabilita vnitřního uspořádání umožňují různé typy akcí, od tiskové konference po prezentaci nových produktů nebo teambuilding.

Stříbrný šíp

Motorový vůz M 260.0 vyvinula pražská lokomotivka ČKD.  Ve spolupráci s vysočanskou automobilkou PRAGA vzniklo ve třicátých letech minulého století jedinečné vozidlo. Designově byla velmi propracována nejen skříň vozu, ale také jeho komfortní interiér. Okupace a druhá světová válka zastavily další vývoj a využití Stříbrného šípu. Motorový vůz se tak do provozu dostal po opravě a kolaudaci v roce 1948. Skutečná kompletní oprava vozu začala v roce 2011. Podílely se na ní dceřiné firmy Českých drah DPOV a VÚŽ (majitel vozidla) a dokončily ji v roce 2016.

Parní vlaky

Vlak s parní lokomotivou je možné vypravit pro jednotlivce, pro skupiny anebo jako firemní akci pro obchodní partnery. V nabídce jsou parní lokomotivy různých typů a velikostí včetně odpovídajících vlakových souprav. Jízda vlakem taženým parní lokomotivou nabízí jedinečnou atmosféru a nevšední zážitek pro všechny věkové kategorie.

RegioNova

Motorová jednotka řady 814 vznikla rekonstrukcí starších vozů řady 810. Jeden vůz jednotky je nízkopodlažní, umožňuje nástup a přepravu imobilních cestujících. Vzhledem k primárnímu určení pro regionální dopravu je to vozidlo vhodné na kratší cesty s cateringem v omezeném rozsahu.

Kontakt

Zvláštní a nostalgické vlaky lze objednávat na generálním ředitelství Českých drah, odbor obchodu osobní dopravy, nábř. Ludvíka Svobody 1222, 110 15 Praha 1, obchod@gr.cd.cz.


Průměrné hodnocení (7 hlasů): 4

Další články této rubriky

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron

10.6.2024 - ČD se rozhodly od leasingové společnosti RSL koupit deset lokomotiv Siemens Vectron. Dosud pronajaté lokomotivy budou v průběhu letošního roku postupně přebírat do svého majetku. V provozu se objeví na všech obvyklých výkonech… »

V Chebu vyroste moderní opravárenská halaV Chebu vyroste moderní opravárenská hala

6.6.2024 - Zázemí pro údržbu a servis vozidel Českých drah se v dohledné době rozroste o novou opravárenskou halu ve Středisku údržby v Chebu. V moderním objektu se ČD postarají o dálkové jednotky InterJet i regionální vlaky RegioPanter a… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika