Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Na Slovensko míří české RegioPantery

Na Slovensko míří české RegioPantery

23.3.2018 – autor: MARTIN HARÁK

Železniční společnost Slovensko (ZSSK) si objednala více než dvacítku nízkopodlažních jednotek RegioPanter, které jsou v rutinním provozu již několik let v České republice. Vlaky dodá česko-slovenské konsorcium firem Škoda Transportation a ŽOS Trnava.

Na Slovensko míří české RegioPantery

Moderní vlaky jsou určeny primárně pro dopravu v žilinské aglomeraci. Ve Škodovce se vyrobí, odzkouší a zhomologují první dvě jednotky včetně všech nejnovějších změn podle přání ZSSK. Pro další objednaná vozidla poté vyrobí česká Škodovka hrubé stavby skříní, podvozky a trakční sety, které se následně dovezou na Slovensko, kde proběhne konečná montáž v ŽOS Trnava. Nové dvousystémové elektrické jednotky Regio­Panter budou dodávány pro regionální provoz na všech elektrizovaných slovenských tratích s trakčním napětím 3 kV a 25 kV, 50Hz. ZSSK si objednalo dvě varianty provedení. První varianta bude dosahovat délky 80 metrů s kapacitou 247 sedadel, a naopak druhá, delší varianta dosáhne 106 metrů s kapacitou 343 sedadel. Každý vůz jednotky bude mít klasické uspořádání dvou podvozků a každá elektrická jednotka bude mít vždy tři hnací podvozky.


Průměrné hodnocení (6 hlasů): 3

Další články této rubriky

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron

10.6.2024 - ČD se rozhodly od leasingové společnosti RSL koupit deset lokomotiv Siemens Vectron. Dosud pronajaté lokomotivy budou v průběhu letošního roku postupně přebírat do svého majetku. V provozu se objeví na všech obvyklých výkonech… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika