Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Na Slovácko se sjeli evropští modeláři

Na Slovácko se sjeli evropští modeláři

30.12.2016 – autor: MARTIN HARÁK

Už tradičně ve sportovní hale v obci Hluk na Uherskohradišťsku se uskutečnilo letošní setkání Sdružení přátel evropských železnice (FREMO). Na propojených modulech v měřítku H0, resp. H0e o rozloze 1 200 m2, se po čtyři listopadové dny proháněly známé stroje a osobní či nákladní soupravy z bývalých československých, maďarských, polských, rakouských či východoněmeckých železnic.

Na Slovácko se sjeli evropští modeláři

Dorozumívání v hustém modelovém provozu bylo stylově telefonické, neboť letošek evokoval provoz v Československu v 70. letech minulého století. U „nabídky“ vlaků zahraničních kolegů asistoval vždy jeden člen z některého z českých modelářských spolků, jako například Zababov H0, Ostramo či Slovácko, ovládající němčinu nebo angličtinu. A aby bylo vše dokonalé, byly vlaky vybaveny dobovou dokumentací či objednávkami na přepravu z různých továren.


Průměrné hodnocení (4 hlasů): 3.25

Další články této rubriky

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron

10.6.2024 - ČD se rozhodly od leasingové společnosti RSL koupit deset lokomotiv Siemens Vectron. Dosud pronajaté lokomotivy budou v průběhu letošního roku postupně přebírat do svého majetku. V provozu se objeví na všech obvyklých výkonech… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika