Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Na Kyselské slavnosti opět vyrazila Singrovka

Na Kyselské slavnosti opět vyrazila Singrovka

14.6.2019 – autor: REDAKCE

Už počtvrté se poslední květnovou sobotu uskutečnily tradiční Kyselské slavnosti. Do místa dějiště, obce Kyselka, návštěvníky opět přepravil speciální nostalgický vlak, který vypravily České dráhy.

Na Kyselské slavnosti opět vyrazila Singrovka

V jeho čele stanul legendární motorák M 240.0 zvaný Singrovka, doplněný o přípojný Balm a motorový vůz M 262.043. Souprava se vydala z Karlových Varů do Vojkovic nad Ohří a pak do Kyselky po vlečce Mattoni. Samotné slavnosti se odehrály ve znamení vystoupení řady hudebních i tanečních souborů, přičemž samotné zahájení starostou stvrdila salva ostrovských ostrostřelců. Populární Mattoniho Muzeum bylo zpřístupněno zdarma po celý den. Akci pořádala obec Kyselka za podpory společností Karlovarské minerální vody a Karlovarského kraje. Zájemci rovněž mohli v tamním kině zhlédnout prezentaci postupu oprav bývalých lázní a další dokumenty o Kyselce. Kdo v sobotu nestihl dorazit, má možnost Kyselku navštívit historickým motorovým vlakem Mattoni expres ještě během letních prázdnin. Historický vlak vypravují České dráhy ve spolupráci s Karlovarským krajem, a to od 29. června až do 31. srpna.


Průměrné hodnocení (4 hlasů): 5

Další články této rubriky

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron

10.6.2024 - ČD se rozhodly od leasingové společnosti RSL koupit deset lokomotiv Siemens Vectron. Dosud pronajaté lokomotivy budou v průběhu letošního roku postupně přebírat do svého majetku. V provozu se objeví na všech obvyklých výkonech… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika