Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Most otestovala Šlechtična s jeřáby

Most otestovala Šlechtična s jeřáby

20.12.2017 – autor: JOSEF HOLEK

Dva obří železniční jeřáby Takraf EDK 300/5 spolu s Šlechtičnou 475.111 Českých drah otestovaly 4. prosince kvalitu nově vybudovaného severního viaduktu nad Mikuláškou ulicí v těsné blízkosti plzeňského hlavního nádraží.

Most otestovala Šlechtična s jeřáby

Aby mohli specialisté z Kloknerova ústavu Českého vysokého učení technického (ČVUT) s jistotou říci, že most splňuje parametry pro provoz vlaků, posunovali technici po mostovce, kterou drží dvě mostní konstrukce, dvě železniční vozidla celých 12 hodin. Souprava dvou obřích jeřábů a vozu naloženého panely vážila 250 tun, parní lokomotiva s tendrem pak 170 tun. Při zkoušce tedy odborníci z ČVUT odečítali záznamy z čidel, jimiž se měří především průhyb při zatížení dodatečně předpínaných železobetonových konstrukcí. Most byl do zkušebního provozu uveden letos 8. prosince. Rekonstrukci si dopřeje i protější jižní viadukt. Výluka se uskuteční od 15. února, konstrukce bude snesena na přelomu března a dubna. Most včetně plného otevření provozu v Mikulášské ulici bude hotov na konci srpna příštího roku.


Průměrné hodnocení (5 hlasů): 4.2

Další články této rubriky

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron

10.6.2024 - ČD se rozhodly od leasingové společnosti RSL koupit deset lokomotiv Siemens Vectron. Dosud pronajaté lokomotivy budou v průběhu letošního roku postupně přebírat do svého majetku. V provozu se objeví na všech obvyklých výkonech… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika