Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Miroslav Vyka představil knihu o regionální železnici

Miroslav Vyka představil knihu o regionální železnici

2.5.2017 – autor: JOSEF HOLEK

Zhruba dva roky pracoval prezident Svazu cestujících ve veřejné dopravě Miroslav Vyka na knize Role regionální železnice ve 21. století.

Miroslav Vyka představil knihu o regionální železnici

Spolu se zástupci Českých drah a dalšími partnery ji koncem března slavnostně představil ve Vládním salonku pražského hlavního nádraží. Publikace je o integrované mobilitě, která zajišťuje provázanost veřejné regionální dopravy s dopravou individuální. Problematiku regionální železnice kniha pojímá z několika pohledů. Podle autora je však tím nejzajímavějším srovnání mobility na železnici a silnici. Vyka v knize konstatuje, že cestujících může být v regionálních vlacích až třikrát tolik a přikládá soubor opatření ke zvýšení atraktivity železnice. Tvrdí, že dráha má několikanásobný přepravní potenciál, a pokud jej využije, mohla by v roce 2030 přepravit až 500 milionů osob.


Průměrné hodnocení (5 hlasů): 1.8

Další články této rubriky

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron

10.6.2024 - ČD se rozhodly od leasingové společnosti RSL koupit deset lokomotiv Siemens Vectron. Dosud pronajaté lokomotivy budou v průběhu letošního roku postupně přebírat do svého majetku. V provozu se objeví na všech obvyklých výkonech… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika