Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Minibary ČD obsloužily za prvních sedm měsíců přes 640 tisíc cestujících

Minibary ČD obsloužily za prvních sedm měsíců přes 640 tisíc cestujících

25.9.2023

Služba ČD Minibar se dlouhodobě těší velké přízni. Nejoblíbenější jsou v nabídce minibarů i nadále především teplé nápoje, které si zákazníci mohou zakoupit již za 15 korun. Za prvních sedm měsíců letošního roku se prodalo nejvíce porcí instantní kávy, a to 166 tisíc porcí. Populární je ale i instantní cappuccino (83 tisíc porcí) či značková káva Manuel (60 tisíc porcí). Celkem s čajem se prodalo více než 72 tisíc litrů teplých nápojů.

Minibary ČD obsloužily za prvních sedm měsíců přes 640 tisíc cestujících

Od ledna do konce července prodali stevardky a stevardi cestujícím také 53 tisíc croissantů a 31 tisíc tatranek. Během letního období jsou pochopitelně velmi populární chlazené nápoje. Například půllitrových plechovek Pilsner Urquell se za prvních sedm měsíců prodalo více než 80 tisíc kusů. Za stejné období si lidé koupili rovněž 53 tisíc kusů piv Budweiser Budvar. Nejoblíbenějším nealkoholickým nápojem byla Kofola (62 tisíc lahví) a dalším pak neperlivá voda (51 tisíc lahví). Velkou popularitu si získal také pivní speciál Kryšpín od pivovaru Proud, který vznikl na podporu renovace parní lokomotivy 365.024. Tohoto pěnivého moku už se prodalo téměř tři tisíce kusů a ve skladech tak zbývají poslední plechovky tohoto speciálu.
Za zmínku stojí také zájem zákazníků o sušené maso s téměř 20 tisíci prodanými kusy a o křupavé cvrčky a červíky, jichž se prodalo více než čtyři tisíce kusů. Právě křupavý hmyz mohli v srpnu ochutnat cestující ve vlacích InterJet na linkách R15 z Prahy přes Ústí nad Labem do Chebu a Ex 6 z Prahy přes Plzeň do Chebu. Malý balíček dostal každý, kdo si zakoupil některý z produktů ČD Minibar.
Od konce července se navýšil počet vybraných položek zboží v minibarech, a to o chlazené nápoje. Právě o ně je v horkých letních dnech největší zájem. Cestující nákup v ČD Minibarech a v automatech ČD Snack mohou zaplatit bezhotovostně.
Službu ČD Minibar nebo prodejní automaty občerstvení ČD Snack mohou lidé využít ve 217 spojích. Stevardi zajišťují prodej občerstvení z ČD Minibarů na linkách Západní expres, Krušnohor, Ostravan, Kysučan (v úseku Ostrava – Návsí), Slovácký expres, Zlínský expres (v úseku Praha – Přerov), Vysočina, Rožmberk, Hradečan a Krakonoš (v úseku Praha – Hradec Králové). Svačinové automaty jsou k dispozici ve všech jednotkách InterPanter na linkách Svitava a Moravan. 
 


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron

10.6.2024 - ČD se rozhodly od leasingové společnosti RSL koupit deset lokomotiv Siemens Vectron. Dosud pronajaté lokomotivy budou v průběhu letošního roku postupně přebírat do svého majetku. V provozu se objeví na všech obvyklých výkonech… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika