Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Minibary ČD obsloužily za prvních sedm měsíců přes 640 tisíc cestujících

Minibary ČD obsloužily za prvních sedm měsíců přes 640 tisíc cestujících

25.9.2023

Služba ČD Minibar se dlouhodobě těší velké přízni. Nejoblíbenější jsou v nabídce minibarů i nadále především teplé nápoje, které si zákazníci mohou zakoupit již za 15 korun. Za prvních sedm měsíců letošního roku se prodalo nejvíce porcí instantní kávy, a to 166 tisíc porcí. Populární je ale i instantní cappuccino (83 tisíc porcí) či značková káva Manuel (60 tisíc porcí). Celkem s čajem se prodalo více než 72 tisíc litrů teplých nápojů.

Minibary ČD obsloužily za prvních sedm měsíců přes 640 tisíc cestujících

Od ledna do konce července prodali stevardky a stevardi cestujícím také 53 tisíc croissantů a 31 tisíc tatranek. Během letního období jsou pochopitelně velmi populární chlazené nápoje. Například půllitrových plechovek Pilsner Urquell se za prvních sedm měsíců prodalo více než 80 tisíc kusů. Za stejné období si lidé koupili rovněž 53 tisíc kusů piv Budweiser Budvar. Nejoblíbenějším nealkoholickým nápojem byla Kofola (62 tisíc lahví) a dalším pak neperlivá voda (51 tisíc lahví). Velkou popularitu si získal také pivní speciál Kryšpín od pivovaru Proud, který vznikl na podporu renovace parní lokomotivy 365.024. Tohoto pěnivého moku už se prodalo téměř tři tisíce kusů a ve skladech tak zbývají poslední plechovky tohoto speciálu.
Za zmínku stojí také zájem zákazníků o sušené maso s téměř 20 tisíci prodanými kusy a o křupavé cvrčky a červíky, jichž se prodalo více než čtyři tisíce kusů. Právě křupavý hmyz mohli v srpnu ochutnat cestující ve vlacích InterJet na linkách R15 z Prahy přes Ústí nad Labem do Chebu a Ex 6 z Prahy přes Plzeň do Chebu. Malý balíček dostal každý, kdo si zakoupil některý z produktů ČD Minibar.
Od konce července se navýšil počet vybraných položek zboží v minibarech, a to o chlazené nápoje. Právě o ně je v horkých letních dnech největší zájem. Cestující nákup v ČD Minibarech a v automatech ČD Snack mohou zaplatit bezhotovostně.
Službu ČD Minibar nebo prodejní automaty občerstvení ČD Snack mohou lidé využít ve 217 spojích. Stevardi zajišťují prodej občerstvení z ČD Minibarů na linkách Západní expres, Krušnohor, Ostravan, Kysučan (v úseku Ostrava – Návsí), Slovácký expres, Zlínský expres (v úseku Praha – Přerov), Vysočina, Rožmberk, Hradečan a Krakonoš (v úseku Praha – Hradec Králové). Svačinové automaty jsou k dispozici ve všech jednotkách InterPanter na linkách Svitava a Moravan. 
 


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Nové terminály zrychlí nákup jízdenekNové terminály zrychlí nákup jízdenek

22.4.2024 - Cestující se již mohou ve vlacích Českých drah setkat s novými prodejními terminály. Prvním krajem, kde byla nová generace zařízení MOPAJ (MObilní Prodejní Automat Jízdenek) instalována, se stal Zlínský kraj. Postupně budou… »

S jednotkami ComfortJet se seznamuje provozní personál S jednotkami ComfortJet se seznamuje provozní personál

15.4.2024 - Okamžik, kdy se moderní vlaky ComfortJet stanou vysokým standardem dálkových linek Českých drah, se rychle blíží. Aktuálně mají ČD k dispozici čtyři soupravy různého řazení s ohledem na předepsané zkoušky, které nyní… »

ČD oficiálním dopravcem MS v ledním hokeji 2024ČD oficiálním dopravcem MS v ledním hokeji 2024

11.4.2024 - Národní dopravce zajistí během letošního světového šampionátu v hokeji v Česku přepravu hokejových týmů, rozhodčích, organizátorů i fanoušků mezi místy konání zápasů v Praze a v Ostravě. V květnu vypraví sedm párů… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika