Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Lokomotivní park Českých drah rozšířily další dva Vectrony

Lokomotivní park Českých drah rozšířily další dva Vectrony

6.11.2023

České dráhy převzaly od leasingové společnosti RSL a uvedly do provozu další dvě lokomotivy Siemens Vectron (193.576, 193.577). Do konce roku zajistí firma RSL pro ČD ještě čtyři stroje stejného typu a v roce 2024 to bude dalších 22 lokomotiv Siemens Vectron.

Lokomotivní park Českých drah rozšířily další dva Vectrony

Dopravce má nyní k dispozici 35 Vectronů. Do konce roku se tento počet rozšíří na 39 strojů. RSL zajistí do konce roku 2024 pro České dráhy celkem 50 lokomotiv. Zároveň u společnosti Siemens Transportation objednaly dalších 50 lokomotiv Siemens Vectron pro rychlost 230 km/h. Ty budou připravené pro provoz v Česku, na Slovensku, v Maďarsku, Rakousku, Polsku, Německu a Dánsku. Budou dopravovat také nové expresní soupravy ComfortJet. V JŘ 2024 nasadí ČD Vectrony na současné výkony a rozšíří se jejich provoz na spojích do Polska, kde budou dopravovat více spojů do Varšavy včetně vozby vlaku Báthory z Budapešti do Varšavy, na Slovensko nově zamíří do Žiliny a obslouží také více vlaků mezi Prahou a Bohumínem. Nadále budou dopravovat spoje Berliner z Prahy do Německa, Metropolitan z Prahy do Budapešti, Západní expres z Prahy do Chebu a z Chebu do Ústí nad Labem vlaky Krušnohor. Tradičním výkonem Vectronů jsou spoje Slovácký expres mezi Prahou a Uh. Hradištěm.        


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 5

Další články této rubriky

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron

10.6.2024 - ČD se rozhodly od leasingové společnosti RSL koupit deset lokomotiv Siemens Vectron. Dosud pronajaté lokomotivy budou v průběhu letošního roku postupně přebírat do svého majetku. V provozu se objeví na všech obvyklých výkonech… »

V Chebu vyroste moderní opravárenská halaV Chebu vyroste moderní opravárenská hala

6.6.2024 - Zázemí pro údržbu a servis vozidel Českých drah se v dohledné době rozroste o novou opravárenskou halu ve Středisku údržby v Chebu. V moderním objektu se ČD postarají o dálkové jednotky InterJet i regionální vlaky RegioPanter a… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika