Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Liberecké depo se postará o motoráky společnosti Die Länderbahn

Liberecké depo se postará o motoráky společnosti Die Länderbahn

26.9.2022 – autor: VÍT ČEPICKÝ

Přestože České dráhy přišly v posledních letech v oblasti Liberecka o řadu výkonů, tamější dílny starající se o údržbu motorových vozů se zaměstnanců zbavovat nemusí. Uvolněnou kapacitu totiž naplňuje nově navázaná spolupráce s německou společností Die Länderbahn a její českou dceřinou společností, která provozuje řadu vlakových linek v Sasku i severním pohraničí ČR. Díky pomyslně padlé hranici se Libereckým podařilo udržet odborníky i zajistit další fungování kompetenčního centra.

Liberecké depo se postará o motoráky společnosti Die Länderbahn

Jak konstatoval audit německé společnosti, dílna Českých drah v Liberci (ECM IV) splňuje všechny požadavky kladené na dodavatele pro firmu Die Länderbahn. Výsledné formulaci a navázané přeshraniční spolupráci předcházely měsíce zevrubné administrativní činnosti, množství osobních setkání i prohlubování znalostí odborného personálu libereckého depa. Celý proces trval přibližně rok.
Němečtí kolegové však nepřicházeli do neznámého prostředí. Drobné smluvní práce na vlacích Die Länderbahn, která na severu Čech provozuje vlaky pod názvem Trilex, se odehrávaly v Liberci již dříve. Pracovníci tamějšího depa navíc mají bohaté zkušenosti s komplexní údržbou vlaků Stadler, které České dráhy provozují pod značkou RegioSpider. Z drobných výpomocí se po uvolnění kapacity depa mohla stát plnohodnotná spolupráce na nejvyšší úrovni.
Společnost Die Länderbahn díky tomu získává kvalitní a odborné provozní zázemí pro drobné opravy i plnou údržbu svých vlaků, které nyní nemusí složitě dopravovat do depa ve Zhořelci či do svého provozního zázemí v několik set kilometrů vzdáleném Neumarku v Sasku.
Die Länderbahn není z hlediska běžné údržby pro liberecké depo jediným externím zákazníkem. Kromě běžné údržby a plánovaných obnov vozidel Českých drah se zde provádí také údržba vozidel ČD Cargo a motorových jednotek Desiro společnosti Arriva. 
 


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 1

Další články této rubriky

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron

10.6.2024 - ČD se rozhodly od leasingové společnosti RSL koupit deset lokomotiv Siemens Vectron. Dosud pronajaté lokomotivy budou v průběhu letošního roku postupně přebírat do svého majetku. V provozu se objeví na všech obvyklých výkonech… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika