Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Legiovlak opět projíždí republikou

Legiovlak opět projíždí republikou

15.7.2021 – autor: JOSEF HOLEK

Projekt Československé obce legionářské, který je věrnou replikou legionářského vlaku z období let 1918–1920, kdy se na Transsibiřské magistrále odehrávaly válečné operace čs. legií, se letos představil už na jihu Čech. Pokračovat bude do Prahy a vybraných měst na Vysočině a v krajích Středočeském, Královéhradeckém, Pardubickém, Libereckém, Olomouckém, Moravskoslezském a Jihomoravském. Svou pouť zakončí v Plzni, kde se představí od 23. 11. do 5. 12.

Legiovlak opět projíždí republikou

Vlak expozicemi pomáhá obnovovat povědomí o čs. legiích a jejich zásluhách na vzniku samostatného státu. Pro co největší přiblížení podoby legionářských vlaků a životních podmínek, bojové činnosti a zvyklostí obec připravila věrné repliky nejčastěji používaných typů vozů, resp. plošinového, improvizovaného obrněného, výstrojního, velitelského, zdravotního či poštovního. Celkem disponovalo čs. vojsko na Rusi 531 osobními a 10 287 nákladními vozy, které byly uspořádány ve 259 vlacích. V tomto počtu není zahrnuto 27 ešelonů zdravotních a evakuačních a mnoho ešelonů vojsk spojeneckých.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Mezi papíráky jsem rebel, říká prostějovský modelářMezi papíráky jsem rebel, říká prostějovský modelář

25.6.2021 - Jedenáct let se Lukáš Vykydal z Prostějova věnuje papírovému modelářství a za tu dobu se vypracoval mezi nejlepší v republice. Však mu také doma visí řada diplomů a na poličkách se skví více než desítka modelů lokomotiv a… »

RegioPantery mohou vyjet na LipenkuRegioPantery mohou vyjet na Lipenku

24.6.2021 - Podzimní testovací jízdy RegioPanterů na Lipence byly úspěšné. České dráhy připravují zkušební, víkendový provoz. Cestující na trase z Rybníku do Lipna se tak dočkají pod hlavičkou ČD dalšího zkvalitnění služeb.… »

Výstavba haly v Plzni je v poloviněVýstavba haly v Plzni je v polovině

23.6.2021 - Výstavba haly v areálu Oblastního centra údržby (OCÚ) Západ Českých drah v Plzni je ve své polovině. Moderní opravárenské zázemí pro údržbu a opravy nabídne 400 metrů kolejí, portálový jeřáb s nosností 5 tun a další… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika