Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Jízdní výhody na železnici upraví memorandum

Jízdní výhody na železnici upraví memorandum

28.12.2017 – autor: REDAKCE

Ministerstvo dopravy a železniční odbory završily 4. prosince dlouhá jednání podpisem Memoranda o udržení sociálního smíru na železnici v souvislosti s řešením problematiky jízdních výhod na období let 2018 – 2019.

Jízdní výhody na železnici upraví memorandum

Na tiskové konferenci, během níž bylo memorandum podepsáno, byly představeny zásady tohoto dokumentu, kdy je cílem mj. narovnat dosud existující některé podmínky, které znevýhodňují České dráhy. Jde o nový způsob řešení užití tzv. komerčních vlaků ČD držiteli jízdních výhod i nastavení situace uznávání jízdních výhod pro budoucí nabídková řízení na výkony ve veřejném zájmu. Pokyny pro držitele jízdních výhod budou vydány v nejbližších dnech, nicméně od 1. 1. 2018 se ještě nic nemění. Změna nastane, jakmile začne nová prolongace – ta nebude však „automaticky“ od Nového roku, ale datum bude teprve zveřejněno.


Průměrné hodnocení (15 hlasů): 2.93

Další články této rubriky

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron

10.6.2024 - ČD se rozhodly od leasingové společnosti RSL koupit deset lokomotiv Siemens Vectron. Dosud pronajaté lokomotivy budou v průběhu letošního roku postupně přebírat do svého majetku. V provozu se objeví na všech obvyklých výkonech… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika