Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Jízdní výhody na železnici upraví memorandum

Jízdní výhody na železnici upraví memorandum

28.12.2017 – autor: REDAKCE

Ministerstvo dopravy a železniční odbory završily 4. prosince dlouhá jednání podpisem Memoranda o udržení sociálního smíru na železnici v souvislosti s řešením problematiky jízdních výhod na období let 2018 – 2019.

Jízdní výhody na železnici upraví memorandum

Na tiskové konferenci, během níž bylo memorandum podepsáno, byly představeny zásady tohoto dokumentu, kdy je cílem mj. narovnat dosud existující některé podmínky, které znevýhodňují České dráhy. Jde o nový způsob řešení užití tzv. komerčních vlaků ČD držiteli jízdních výhod i nastavení situace uznávání jízdních výhod pro budoucí nabídková řízení na výkony ve veřejném zájmu. Pokyny pro držitele jízdních výhod budou vydány v nejbližších dnech, nicméně od 1. 1. 2018 se ještě nic nemění. Změna nastane, jakmile začne nová prolongace – ta nebude však „automaticky“ od Nového roku, ale datum bude teprve zveřejněno.


Průměrné hodnocení (15 hlasů): 2.93

Další články této rubriky

Masarykovo nádraží získá díky modernizaci unikátní platformuMasarykovo nádraží získá díky modernizaci unikátní platformu

24.2.2024 - Pražské Masarykovo nádraží čeká v následujících třech letech čilý stavební ruch. Stavba, jež slouží už více než 175 let, projde dosud největší proměnou ve své historii. Jeho kolejiště překlene unikátní platforma, která… »

Modernizace čtrnácti EffiShunterů je hotováModernizace čtrnácti EffiShunterů je hotová

21.2.2024 - České dráhy mají už zpět všech 14 lokomotiv řady 742, které daly ke kompletní modernizaci do společnosti CZ LOKO. Stalo se tak prakticky o rok dříve, neboť kontrakt za více než 684 milionů Kč předpokládal dokončení posledního… »

ČD Minibary loni obsloužily skoro 1,2 milionu cestujícíchČD Minibary loni obsloužily skoro 1,2 milionu cestujících

16.2.2024 - Více než 400 tisíc šálků kávy, ale také pivo nebo cappuccino. Tyto nápoje jsou i nadále nejoblíbenějšími položkami, které se prodávají v minibarech Českých drah. Mezi vyhledávané občerstvení patří také croissanty, bagety… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika