Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Jeden z Jižních expresů nese i jméno houslisty Váši Příhody

Jeden z Jižních expresů nese i jméno houslisty Váši Příhody

21.12.2016 – autor: JOSEF HOLEK

Do rakouského Lince v neděli 11. prosince poprvé z Prahy vyjely čtyři páry expresů. Díky rekonstruovanému koridoru a několika málo zastávkám na českém území se doba jízdy na lince Ex7 zkrátila ze 4 hodin a 49 minut na 4 hodiny a 5 minut.

Jeden z Jižních expresů nese i jméno houslisty Váši Příhody

Trasu mezi metropolí a Českými Budějovicemi vlaky dokonce zvládají pod dvě hodiny. Expresy se tak do Rakouska a jižních Čech dostanou rychleji než autobusy. České dráhy na palubách moderních vozů nabízí elektrické zásuvky, klimatizaci, roznášku drobného občerstvení, přepravu kol a postupné zavádění wi-fi systém pro připojení k internetu. Pár expresů (Ex 1546 a Ex 1547) je navíc pojmenován po českém houslovém virtuosovi a vodňanském rodákovi Vášovi Příhodovi. Nejen na jeho počest byl ve stejný den ve vládním salonku uspořádán koncert s mezinárodní hudební účastí.       


Průměrné hodnocení (8 hlasů): 3.75

Další články této rubriky

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron

10.6.2024 - ČD se rozhodly od leasingové společnosti RSL koupit deset lokomotiv Siemens Vectron. Dosud pronajaté lokomotivy budou v průběhu letošního roku postupně přebírat do svého majetku. V provozu se objeví na všech obvyklých výkonech… »

V Chebu vyroste moderní opravárenská halaV Chebu vyroste moderní opravárenská hala

6.6.2024 - Zázemí pro údržbu a servis vozidel Českých drah se v dohledné době rozroste o novou opravárenskou halu ve Středisku údržby v Chebu. V moderním objektu se ČD postarají o dálkové jednotky InterJet i regionální vlaky RegioPanter a… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika