Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Interiér všech Pendolin čeká kompletní obnova

Interiér všech Pendolin čeká kompletní obnova

13.4.2016 – autor: REDAKCE

České dráhy plánují po více než desetiletém provozu jednotek Pendolino omlazovací kúru jejich interiéru. Jedny z nejvíce oblíbených a nejvytíženějších vlaků národního dopravce dostanou nové koberce, vymění se čalounění sedaček a objeví se v nich dětské kino.

Interiér všech Pendolin čeká kompletní obnova

„Každá ze souprav od zahájení svého provozu urazila okolo tří milionů kilometrů a dohromady přepravily osm milionů cestujících. Patří k nejoblíbenějším jednotkám a představují nejrychlejší tuzemské vlaky. Určitě je proto na místě revitalizace jejich interiéru, aby mohly i nadále poskytovat nejvyšší kvalitu služeb, pro kterou jsou určeny,“ řekl člen představenstva Českých drah odpovědný za techniku, servis a majetek František Bureš. Revitalizací interiéru po přibližně 10 až 15 letech provozu procházejí i rychlovlaky v zahraničí, například v Německu nebo ve Francii.

Nové čalounění sedaček i koberce

Přečalouněním projdou sedačky. V první třídě bude použita pravá kůže v souladu se současným trendem u evropských rychlovlaků. Podlahy v oddílech pokryjí koberce. Ty například ve 2. třídě dosud nebyly. Cestující s malými dětmi přivítají zřízení dětského kina podobného, jaké je v rychlovlacích railjet. Nejvýznamnější novinkou se ale stane instalace GSM opakovačů pro zlepšení hlasových služeb telefonních operátorů uvnitř vlaku.

Mezi další vylepšení Pendolin patří inovovaný audiovizuální informační systém s dosazením monitorů LCD v oddílech cestujících. Zásuvky pro napájení drobné elektroniky jako jsou notebooky, mobilní telefony nebo tablety, budou doplněny o konektory typu USB. Změna je plánovaná také u osvětlení, kde dojde k náhradě zářivek LED technologií s možností lepší regulace jeho intenzity. Velkou revitalizací projde také bistrovůz včetně rozsáhlejší výměny gastronomické technologie.  

Redesign interiéru všech sedmi jednotek Pendolina by se měl uskutečnit v letech 2017 až 2018 a České dráhy do modernizace investují přibližně 168 mil. Kč.


Průměrné hodnocení (30 hlasů): 4.37

Další články této rubriky

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron

10.6.2024 - ČD se rozhodly od leasingové společnosti RSL koupit deset lokomotiv Siemens Vectron. Dosud pronajaté lokomotivy budou v průběhu letošního roku postupně přebírat do svého majetku. V provozu se objeví na všech obvyklých výkonech… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika