Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Hydra se oblékla do retro nátěru

Hydra se oblékla do retro nátěru

22.3.2021 – autor: PETR ŠŤÁHLAVSKÝ

Motorový vůz 854.021 se dočkal nového kabátu. Jedná se o krémovo-červený lak, tzv. polomáčený. Současně s tím si vozidlo dopřálo i hlavní opravu. Díky novému retro nátěru se Hydra z šumperských dílen Pars nova vrátila na přelom 60. a 70. let 20. století. Depo ČD v Praze-Libni ji vystavuje především na osobní a spěšné vlaky z Prahy do Mělníka, Mladé Boleslavi a Turnova.

Hydra se oblékla do retro nátěru

Vůz 854.021 prošel podobnou modernizací stejně jako všech 50 stále provozních vozů řad 853 a 852, které dostaly po modernizaci označení ř. 854. Ta zahrnovala například dosazení nového motoru Caterpillar, elektronického řídicího systému, vlakového zabezpečovače LS 90 a nové radiostanice. Na rozdíl od většiny modernizovaných vozů zůstaly u č. 021 klasické otočné dveře a sedačky, jež byly přečalouněné. Ostatní vozy mají posuvné dveře a modernizovaný interiér včetně nových sedaček. Vůz 854.021 tak v současnosti vypadá skoro stejně jako ty v čelech mezinárodních expresů Vindobona (Berlin – Praha – Wien) v letech 1969 až 1972.

 


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 2.33

Další články této rubriky

 Láska k vlakům ho přivedla k Sergejům Láska k vlakům ho přivedla k Sergejům

5.4.2021 - Patří k těm, kteří nejsou na železnici na první pohled příliš vidět, a cestující o něm zpravidla ani neví. Přesto je jeho profese nezastupitelná. Strojvedoucí Petr Proft vyrostl na nádraží a život jeho celé rodiny je spojený s… »

Testy nových vozů se chýlí k závěruTesty nových vozů se chýlí k závěru

2.4.2021 - České dráhy začnou ve druhé polovině roku nasazovat na linky mezi Prahou a Chebem nejmodernější vlaky z produkce konsorcia Siemens Mobility a Škoda Transportation. Postupně na tyto linky vyjede 10 pětivozových souprav, každá s… »

Další posila lokomotivního parku ČD CargoDalší posila lokomotivního parku ČD Cargo

1.4.2021 - ohledem na rostoucí objem přeprav v zahraničí potřebuje ČD Cargo pro jejich plné pokrytí stále více interoperabilních lokomotiv. Jejich flotilu dnes tvoří 12 lokomotiv řady 383 Vectron, kterou v lednu letošního roku doplnilo sedm… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika