Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Hovořili i o čtvrtém železničním balíčku

Hovořili i o čtvrtém železničním balíčku

8.2.2017 – autor: JOSEF HOLEK

O čtvrtém železničním balíčku a dalším směřování a strategii organizace, hovořili v posledních dnech v Bruselu členové Společenství evropských železnic (CER). Zároveň vyjádřili přání, aby implementace klíčového materiálu probíhala korektně a členské státy plně využívaly možnosti, které jim tato norma dává. Delegaci skupiny ČD vedl na výroční akci předseda představenstva ČD Cargo Ivan Bednárik.

Hovořili i o čtvrtém železničním balíčku

Kromě zasedání řídícího výboru a valného shromáždění uspořádal CER společně s evropskou organizací železničního průmyslu UNIFE slavnostní shromáždění u příležitosti 10. výročí udílení cen za zásluhy o rozvoj železniční dopravy v Evropě Railway Awards. Při této příležitosti vystoupili s projevy místopředseda Evropské komise Maroš Šefčovič, nově zvolená předsedkyně Výboru pro dopravu a turistiku Evropského parlamentu Karima Delli, ministr dopravy Malty Joe Mizzi, výkonný ředitel CER Libor Lochman a prezident UNIFE Philippe Citroen.

Valné shromáždění CER vzalo na vědomí resignaci Rüdigera Grubeho z pozice CEO Deutsche Bahn a řešilo jeho náhradu v čele CER. Vedením této nejvlivnější železniční organizace byl pověřen Crister Fritzson ze švédské ASTOC s tím, že v druhé polovině roku se uskuteční volba nového předsedy.


Průměrné hodnocení (7 hlasů): 3.86

Další články této rubriky

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron

10.6.2024 - ČD se rozhodly od leasingové společnosti RSL koupit deset lokomotiv Siemens Vectron. Dosud pronajaté lokomotivy budou v průběhu letošního roku postupně přebírat do svého majetku. V provozu se objeví na všech obvyklých výkonech… »

V Chebu vyroste moderní opravárenská halaV Chebu vyroste moderní opravárenská hala

6.6.2024 - Zázemí pro údržbu a servis vozidel Českých drah se v dohledné době rozroste o novou opravárenskou halu ve Středisku údržby v Chebu. V moderním objektu se ČD postarají o dálkové jednotky InterJet i regionální vlaky RegioPanter a… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika