Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Hovořili i o čtvrtém železničním balíčku

Hovořili i o čtvrtém železničním balíčku

8.2.2017 – autor: JOSEF HOLEK

O čtvrtém železničním balíčku a dalším směřování a strategii organizace, hovořili v posledních dnech v Bruselu členové Společenství evropských železnic (CER). Zároveň vyjádřili přání, aby implementace klíčového materiálu probíhala korektně a členské státy plně využívaly možnosti, které jim tato norma dává. Delegaci skupiny ČD vedl na výroční akci předseda představenstva ČD Cargo Ivan Bednárik.

Hovořili i o čtvrtém železničním balíčku

Kromě zasedání řídícího výboru a valného shromáždění uspořádal CER společně s evropskou organizací železničního průmyslu UNIFE slavnostní shromáždění u příležitosti 10. výročí udílení cen za zásluhy o rozvoj železniční dopravy v Evropě Railway Awards. Při této příležitosti vystoupili s projevy místopředseda Evropské komise Maroš Šefčovič, nově zvolená předsedkyně Výboru pro dopravu a turistiku Evropského parlamentu Karima Delli, ministr dopravy Malty Joe Mizzi, výkonný ředitel CER Libor Lochman a prezident UNIFE Philippe Citroen.

Valné shromáždění CER vzalo na vědomí resignaci Rüdigera Grubeho z pozice CEO Deutsche Bahn a řešilo jeho náhradu v čele CER. Vedením této nejvlivnější železniční organizace byl pověřen Crister Fritzson ze švédské ASTOC s tím, že v druhé polovině roku se uskuteční volba nového předsedy.


Průměrné hodnocení (7 hlasů): 3.86

Další články této rubriky

Budoucnost železnice? Bez hodnocení bezpečnosti nepředstavitelnáBudoucnost železnice? Bez hodnocení bezpečnosti nepředstavitelná

26.1.2022 - Problematika zabezpečovací a sdělovací techniky je ve Výzkumném Ústavu Železničním (VUZ) tradičním oborem. V historii se pracovníci VUZ zabývali i vývojem zabezpečovací a sdělovací techniky, aktuálně se VUZ zaměřuje zejména… »

Na Lipenku zkušebně vyjely PanteryNa Lipenku zkušebně vyjely Pantery

25.1.2022 - Moderní elektrické jednotky RegioPanter Českých drah vyjely na trať spojující jihočeský Rybník s Lipnem nad Vltavou. Zatím však nepravidelně, pouze ve zkušebním režimu. V plánu je nicméně pravidelný provoz a přímé spojení… »

České dráhy z opravárenství udělají byznysČeské dráhy z opravárenství udělají byznys

24.1.2022 - Zejména ČD budou zanedlouho sloužit už dvě správkárenské haly. Po objektu v maloměřickém OCÚ nová hala vyrostla také v Plzni. Opravárenství by se mělo v nejbližších letech stát další významnou obchodní činností národního… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika