Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Hlasujte v soutěži o titul Nejkrásnější nádraží ČR

Hlasujte v soutěži o titul Nejkrásnější nádraží ČR

19.9.2019

Soutěž o titul Nejkrásnější nádraží ČR vstoupila do třináctého ročníku. Představuje dobré příklady v péči o prostředí železničních stanic a zastávek – budov, ostatních stavebních objektů i jejich okolí. Jejím smyslem je zlepšit stav našich nádraží, pochválit za vzornou péči a květinovou výzdobu.

Hlasujte v soutěži o titul Nejkrásnější nádraží ČR

Organizátoři prostřednictvím soutěže motivují obce, města a zaměstnance vlastnických a správních institucí, aby se odpovědně starali o svěřené majetky. Nejkrásnějším nádražím roku 2018 se staly Blíževedly v Libereckém kraji s celkovým počtem 7 356 platných hlasů. Převzaly štafetu od stanice Doksy. Stříbro získaly Litoměřice horní nádraží se 6392 hlasy a bronz Meziměstí s 862 hlasy.

Letos bylo navrženo 66 krásných nádraží a zastávek. Finalisty volili zástupci spolupracujících organizací. Do finále postoupily Božejovice, Kouty nad Desnou, Čeladná, Kynšperk nad Ohří, Čelákovice, Rozsochy, Frýdlant nad Ostravicí, Slezské Rudoltice, Harrachov a Železná Ruda-Alžbětín. Do hlasování se může zapojit každý. Hlasujte do 10. října na adrese www.nejnadrazi.cz nebo písemně prostřednictvím hlasovacích archů zaslaných na adresu Asociace Entente Florale CZ – Souznění, o.s., V pevnosti 159/5b, 128 00 Praha 2. Deset vylosovaných hlasujících čekají vstupenky do Království železnic a další ceny od partnerů soutěže. Vítěz bude slavnostně vyhlášen v Senátu 12. listopadu.

Partneři projektu jsou Senát ČR, Fakulta dopravní ČVUT v Praze, Správa železniční dopravní cesty, Posázavský Pacifik, Království železnic, KŽC doprava, Propamátky, Turistika CZ, Týdeník Naše Rodina, Český rozhlas Region, České dráhy, Mikroregion Konstantinolázeňsko a Plzeňská dráha.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

ČD pomáhají s trasováním nakažených koronaviremČD pomáhají s trasováním nakažených koronavirem

23.11.2020 - Zaměstnanci Českých drah, ale i další lidé ze Skupiny ČD prošli v říjnu online školením pro trasování. Poté se více než padesátka proškolených zaměstnanců aktivně zapojila do trasování kontaktů v rámci Chytré karantény.… »

Panter poprvé vyjel na Lipenku Panter poprvé vyjel na Lipenku

20.11.2020 - Na Lipence, trati spojující Rybník s Lipnem nad Vltavou, se poprvé objevil RegioPanter Českých drah. Elektrická jednotka 650.001 se koncem října stala součástí zkoušek přechodnosti a jízdy v obloucích menších než 150 metrů. »

Prátr ozdobí Rakousko v měřítku 1:87Prátr ozdobí Rakousko v měřítku 1:87

6.11.2020 - Vídeňský Prátr má další atrakci. Tentokrát s českou stopou. Vyrostlo tu obří Království železnic, obdoba toho českého, které je možné navštívit na pražském Andělu. Za projektem stojí stejní lidé. Na návštěvníky zatím… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika