Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Havířovští mohou využívat novou zastávku

Havířovští mohou využívat novou zastávku

22.11.2017 – autor: MARTIN HARÁK

Železniční zastávka Havířov střed nedaleko obchodní zóny a městské nemocnice začala v pondělí 16. října sloužit cestujícím. Na zbrusu nové zastávce zastavují všechny regionální a spěšné vlaky národního dopravce České dráhy linek S1 a R1, které zabezpečují dopravu mezi Opavou, Ostravou, Havířovem a Českým Těšínem.

Havířovští mohou využívat novou zastávku

Využívá ji denně několik stovek pasažérů, kteří míří nejen do přilehlé oblíbené havířovské nákupní a obchodní zóny, ale i do tamní nemocnice, která je vzdálena od zastávky asi deset minut pěší chůze. Cestujícím slouží dvě vysoká nástupiště, což umožňuje pohodlný a bezproblémový nástup do elektrických jednotek linek S a R. Před nepřízní počasí zákazníky ČD chrání nové přístřešky s lavičkami a železniční zastávka má navíc bezbariérový přístup, nové osvětlení, rozhlasový informační systém a nechybí na ní ani bezpečnostní kamerový systém. Součástí stavby byly rovněž úpravy železničního svršku a spodku, trakčního vedení a traťového zabezpečovacího zařízení.


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 3

Další články této rubriky

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron

10.6.2024 - ČD se rozhodly od leasingové společnosti RSL koupit deset lokomotiv Siemens Vectron. Dosud pronajaté lokomotivy budou v průběhu letošního roku postupně přebírat do svého majetku. V provozu se objeví na všech obvyklých výkonech… »

V Chebu vyroste moderní opravárenská halaV Chebu vyroste moderní opravárenská hala

6.6.2024 - Zázemí pro údržbu a servis vozidel Českých drah se v dohledné době rozroste o novou opravárenskou halu ve Středisku údržby v Chebu. V moderním objektu se ČD postarají o dálkové jednotky InterJet i regionální vlaky RegioPanter a… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika