Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Fotogalerie: Ve vlaku do Hofu jel i spisovatel Páral

Fotogalerie: Ve vlaku do Hofu jel i spisovatel Páral

23.12.2016 – autor: JOSEF HOLEK

České dráhy a společnost Oberpfalzbahn vypravily v rámci festivalu Literární Františkovy Lázně speciální happeningový vlak. Motorová jednotka Alstom Coradia Lint německého dopravce vyrazila z Chebu přes lázeňské město až do německého Hofu a zpět.

Ve vlaku do Hofu jel i spisovatel Páral

Na palubě se kromě všech milovníků literatury objevili i významní tuzemští autoři, jmenujme například spisovatele Vladimíra Párala nebo básnířku Alenku Vávrovou. Kromě podpisů osobností si mohli cestující odnést příjemný zážitek z poslechu úryvků řady autorů nejen z Čech, ale i Německa. O hudební doprovod se postarali kytarista Jiří Dědeček, harfistka Zbyňka Šolcová nebo duo Good Time. V Hofu pak účastníci jízdy navštívili tamní knihovnu.


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 3

Fotogalerie

Další články této rubriky

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron

10.6.2024 - ČD se rozhodly od leasingové společnosti RSL koupit deset lokomotiv Siemens Vectron. Dosud pronajaté lokomotivy budou v průběhu letošního roku postupně přebírat do svého majetku. V provozu se objeví na všech obvyklých výkonech… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika