Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Fotogalerie: Šlechtična se stala perlou volštýnské paroparády

Fotogalerie: Šlechtična se stala perlou volštýnské paroparády

25.5.2017 – autor: JOSEF HOLEK

Polský Volštýn opět hostil přehlídku parních lokomotiv. Na ni se letos vypravil i jedenáctičlenný tým strojvedoucích, mechaniků a topičů z děčínského depa v čele se svou parní lokomotivou 475.179. A troufneme si tvrdit, že ve srovnání s parničkami z Polska anebo Německa dostála Šlechtična svému jménu. Byla nejnablýskanější a snad i nejhonosnější.

Fotogalerie: Šlechtična se stala perlou volštýnské paroparády

Parní skvost putoval k našim severním sousedům zhruba třicet hodin. „Vlastní silou jsme jeli přes Turnov a Liberec do Zawidówa. Tam si nás zapřáhla dieselová lokomotiva polských partnerů,“ popsal část cesty strojmistr děčínské provozní jednotky DKV Praha a člen výpravy David Morc. „Dále jsme cestovali přes Wroclaw, kde nás zařadili do konvoje dvou polských lokomotiv a jejich doprovodných vozů,“ doplnil Morc s tím, že českou soupravu tvořila lokomotiva a starší lůžkový vůz řady WLAB včetně dílny a hygienického zázemí.

Únava však na zástupcích Českých drah znát nebyla. Šlechtičnu ve stínu zdejší historické rotundy náležitě prohnali. Při samostatném defilé navíc sklidila jeden z největších aplausů a za svou jedinečnou vizáž a dobrou technickou kondici sklidila snad nejhlasitější potlesk. Perlou byla i při divácky atraktivním spřažení všech strojů a několika průjezdů pod černobílým mrakem kouře. Kromě polských parniček jí sekundovala i německá kolegyně 18 201, tedy v současné době nejrychlejší provozuschopná parní lokomotiva na světě.

Přehlídku parniček v různých formacích si nenechalo o posledním dubnovém víkendu ujít zhruba šest tisíc návštěvníků. O organizaci akce na břehu Berzyňského jezera se postaraly Depo parních lokomotiv Volštýn, kulturní sekce Velkopolského vojvodství město Volštýn.


Průměrné hodnocení (16 hlasů): 4.25

Fotogalerie

Další články této rubriky

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron

10.6.2024 - ČD se rozhodly od leasingové společnosti RSL koupit deset lokomotiv Siemens Vectron. Dosud pronajaté lokomotivy budou v průběhu letošního roku postupně přebírat do svého majetku. V provozu se objeví na všech obvyklých výkonech… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika