Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / FOTOGALERIE: Oslavy v Lužné přilákaly tisíce lidí

FOTOGALERIE: Oslavy v Lužné přilákaly tisíce lidí

7.10.2019 – autor: JOSEF HOLEK Foto: MICHAL MÁLEK, VÁCLAV RUBEŠ, JOSEF HOLEK, PETR KŘÍČEK

ČD Muzeum v Lužné u Rakovníka oslavilo dvacáté výročí velkolepou akcí. Ta byla zároveň i Dnem železnice. O víkendu 20. až 21. září se zde představila čerstvě zrekonstruovaná parní lokomotiva 414.096 anebo historický parní vůz Komarek.

Fotogalerie: Oslavy v Lužné přilákaly tisíce lidí

Zavzpomínat na železniční historii přišlo zhruba šest tisíc lidí. Areál muzea a přilehlého nádraží byl rozdělen, jak je na Dnech železnice zvykem, do tří světů: historie, změny a zábavy. A zatímco ve světě historie při několika přehlídkách defilovala vozidla píšící dějiny české železnice, ve světě změny byl k vidění modernizovaný vůz řady ARmpee a nákladní Habbillns od ČD Cargo, či nová posunovací lokomotiva ČD řady 794 s názvem EffiShunter 300. Svět zábavy pak patřil dětem. Oslavy, rozdělené do dvou dnů, na točně zakončily noční show. Pokaždé si ji přišly prohlédnout stovky milovníků stříbrných stužek.


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 5

Fotogalerie

Další články této rubriky

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron

10.6.2024 - ČD se rozhodly od leasingové společnosti RSL koupit deset lokomotiv Siemens Vectron. Dosud pronajaté lokomotivy budou v průběhu letošního roku postupně přebírat do svého majetku. V provozu se objeví na všech obvyklých výkonech… »

V Chebu vyroste moderní opravárenská halaV Chebu vyroste moderní opravárenská hala

6.6.2024 - Zázemí pro údržbu a servis vozidel Českých drah se v dohledné době rozroste o novou opravárenskou halu ve Středisku údržby v Chebu. V moderním objektu se ČD postarají o dálkové jednotky InterJet i regionální vlaky RegioPanter a… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika